فرآورده های لبنی

آخرین وضعیت مشوق صادراتی محصولات لبنی

مدیر کل مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی  وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص اختصاص یارانه صادراتی به کارخانه های لبنی گفت: از سوی دولت اعتباری بالغ بر  ۲۰۰ میلیارد تومان به  عنوان یارانه یا مشوق صادراتی برای صنایع لبنی در نظر گرفته شده است که طبق دستورالعمل اجرایی از سوی معاونت بازرگانی وزارتخانه به صادرکنندگان پرداخت می شود.

محمد رضا ملاصالحی در خصوص مزایای تخصیص مشوق صادراتی به صادرکنندگان گفت: در حال حاضر با انباشت فرآورده های لبنی در کشور روبرو هستیم چرا که سرانه مصرف قابل قبول نیست از این رو صادرات شیر خشک، پنیر و سایر فرآورده های لبنی از جمله راهکارهایی است که به عنوان یک سوپاپ اطمینان می تواند بازار داخل را تنظیم نماید.

ایشان با بیان اینکه در چند سال اخیر صادرکنندگان بدون هیچ حمایتی بازارهای هدف را بدست آوردند،گفت: در حال حاضر  صادرکنندگان با رقبای خود در بازارهای هدف امکان رقابت ندارند چرا که کشورهایی مانند ترکیه و.. به صادرکنندگان خود یارانه پرداخت می کنند از این رو لازم است که دولت با حمایت های متعدد صادرکنندگان را حمایت  تا بازارهای هدف محصولات لبنی را از دست ندهیم.

مدیر کل مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی با بیان اینکه امکان افزایش تولید شیر خام در کشور وجود دارد، ادامه داد: زیر ساخت های لازم برای افزایش تولید شیر در کشور وجود دارد که  باید با  توزیع رایگان شیر مدارس، اختصاص یک کیلو پنیر در سبد اقشار کم درآمد سرانه مصرف را افزایش دهیم .

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8796
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.