واکسیناسیون طیور

آغاز طرح واکسیناسیون علیه بیماری نیوکاسل دام و طیور

طرح واکسیناسیون طیور همزمان با سراسر کشور در سیستان و بلوچستان نیز انجام می شود.

این طرح امروز از طریق ویدیو کنفرانس با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین ، دکتر خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور  و مسئولان بسیج سازندگی در  ۱۲ استان کشور آغاز شد.
مسئول بسیج سازندگی سیستان وبلوچستان گفت: ۶۲۵ گروه جهادی داوطلب در این طرح مشارکت دارند که در مناطق روستایی طیور را درمقابل بیماری نیوکاسل واکسینه می کنند.
سرهنگ جعفری با بیان اینکه در مرحله اول این طرح داوطلبان به مدت دو روز با مراجعه به در منازل ،  دام و طیور  را واکسینه خواهند کرد ، افزود:  علاوه بر اجرای این طرح  ،  دام و طیور روستائیان نیز سرشماری می شود.

دکتر حسینی گفت : با مجاورت سیستان و بلوچستان با دو کشور پاکستان و افغانستان  ، خطر انتقال این بیماری را در بین طیور بیشتر می کند.
وی با بیان این که  در این طرح دو روزه ۶۰۰ هزار قطعه طیور بومی واکسینه می شوند ، افزود: مرحله دوم این طرح نیز سه ماه دیگر اجرا می شود.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان نیز گفت:  بیماری نیوکاسل بیماری است که در تمام طول سال احتمال شیوع آن وجود دارد و در صورت مجاورت طیور حساس و ضعیف با طیور  بیمار ، احتمال انتقال سرایت به آنها وجود دارد و تلفات این بیماری زیاد است.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11282
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.