بیماری های دام

آغاز طرح واکسیناسیون رایگان تب برفکی

مدیرکل دامپزشکی استان همچنین از اجرای طرح واکسیناسیون رایگان تب برفکی در دام‌های سبک گفت: این طرح در ۳۵ روز کاری و با اولویت دام‌های عشایری و دام‌های مناطق پرخطر انجام می‌شود.

ایشان گفت: بهار امسال یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار رأس دام سبک و در بهار و پاییز نیز در دو مرحله ۱۱۰ هزار رأس دام سنگین، علیه بیماری تب برفکی مایه‌کوبی شد.

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون در بخش مبارزه با بیماری‌های مشترک و قابل‌انتقال از دام به انسان، بیش از دو میلیون و دو هزار نوبت سر شامل سیاه‌زخم، هاری، تب مالت، تست سل گاوی و مشمشه تک سمیان، واکسیناسیون انجام‌شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان اضافه کرد: همچنین با مایه‌کوبی چهار میلیون و ۳۲۳ هزار نوبت سر، علیه بیماری‌های اختصاصی دام ازجمله آبله، تب برفکی، طاعون نشخوارکنندگان کوچک و لمپی اسکین، مبارزه شد.

احمدی افزود: درمجموع با واکسیناسیون افزون بر ۶ میلیون و  ۳۲۵ هزار نوبت سر دام طی هفت ماه گذشته، بیش از ۶۷ درصد پیش‌بینی سالانه دامپزشکی خراسان شمالی در این بخش محقق شد.

در ادامه احمدی بابیان اینکه امسال به دلیل اهمیت بیماری تب برفکی و بروز اپیدمی در اواخر پارسال، مایه‌کوبی در دو مرحله انجام می‌شود.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10700
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.