بوقلمون

آماده سازی سالن جهت ورود جوجه بوقلمون

جهت ورود جوجه باید سالن را بعد از شستشو با آب و با استفاده از فرمالین ضدعفونی نموده و سپس ۳/۱ سطح سالن با استفاده از پلاستیک با برزنت جدا شود. پوشال جهت بستر و یا روزنامه در سطح سالن پهن شود و سپس آبخوری های دستی و سینی های دانخوری را به میزان مورد نیاز در سطح مورد نظر پخش نمود.

با استفاده از فرمالین و پرمنگنات باید سالن گاز داده شود و بعد از ۲۴ ساعت هوای سالن توسط هواکش تخلیه شود به نحوی که سالن از گاز تخلیه شد. حرارت سالن را حدود ۲۵ درجه سانتی گراد تنظیم شود و از قرار گرفتن آبخوری و یا دانخوری در نزدیک منبع حرارتی جلوگیری شود. در ۱۲ ساعت اولیه ورود جوجه بهتر است از آرد ذرت جهت تغذیه جوجه ها استفاده گردد و سعی شود جوجه ها حرکت داده شوند. همچنین جهت پخش بهتر دان از ته کارتن نیز استفاده می شود. لازم به ذکر است برای جلوگیری از آبریزی باید پوشال به طور یکنواخت در سالن پخش گردد تا ایجاد ناهمواری مخصوصأ در زیر آبخوری ها ننماید. از تجمع جوجه ها در یک محل باید جلوگیری شود. بهترین روش تنظیم حرارت و جلوگیری از ایجاد کوران است بدین صورت پخش جوجه ها یکنواخت می شود.
برای جلوگیری از بروز بیماری و ایجاد گله یکنواخت باید از روش پرورش تک سنی استفاده شود. تخلیه جوجه باید به طور یکنواخت در سطح سالن پخش گردد و امکان دسترسی جوجه به آب و دان باید کنترل شود. حرارت سالن بعد از تخلیه جوجه باید حدود ۳۵ الی ۳۶ درجه سانتی گراد تنظیم شود.

منبع: وبسایت بازار دام و طیور

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8548
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.