تولید گوشت

اثر شدید رکود بر مصرف گوشت و لبنیات مردم

بنا بر اعلام بانک مرکزی در چند سال اخیر و در شرایط رکود مصرف لبنیات در کشور ۳۵ درصد و مصرف گوشت ۲۲ درصد کاهش یافته است.
کاوه زرگران پیش از ظهر امروز در افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه خوراک دام، طیور و آبزیان اظهار داشت: صادرات خوراک دام آماده در یک بازه زمانی ۱۰ ساله از ۷٫۵ میلیون دلار به ۸۱ میلیون دلار در سال ۹۴ رسیده است.
وی با اشاره به عملکرد وزیر جهاد در حوزه خوراک مصرفی دام کشور گفت: تراز تجاری این حوزه رو به بهبود گذاشته تا حدی که کنجاله و سویا بیشتر توسط صنایع داخلی تأمین می‌شود و اگر زمانی صنایع روغن‌کشی با ۸ درصد ظرفیت کار می‌کرد، اکنون به بالای ۴۰ درصد رسیده است و وزارت جهاد کشاورزی صنایع روغن‌کشی خاموش و شاید تعطیل را راه‌اندازی کرده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تهران الزام واحدها در مصرف خوراک دامی که توسط کارخانجات تهیه می‌شود را اقدامی مثبت در جهت تولید دام سالم دانست و افزود: در گذشته آماری تکان دهنده از بار میکروبی و سم آفلاتوکسین که در شیر وجود داشت و به بدن انسان منتقل می‌شد، مواجه بودیم و این مسئله با تدبیر سازمان دامپزشکی حل شده است.
زرگران در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست‌گذاری‌های متضاد برخی سازمان‌ها هم اشاره‌ای کرد و گفت: در برخی تصمیمات بعضا جزیره‌ای عمل می‌شود، در صورتی که باید یک همخوانی بین سازمان‌های متولی به وجود آوریم.
به گفته دبیر کانون صنایع غذایی ایران بنا بر اعلام بانک مرکزی در چند سال اخیر و در شرایط رکود مصرف لبنیات در کشور ۳۵ درصد و مصرف گوشت ۲۲ درصد کاهش یافته است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6515
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.