خرید تضمینی شیر

اجرای خرید تضمینی شیر در ۱۰ استان کشور

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: خرید تضمینی شیر از ۲ ماه قبل و پس از وقفه ۶ ماهه با مجوز دولت در ۱۰ استان آغاز شده‌ و قیمت پایه به بالای ۱۲۵۰ تومان رسیده‌ است.
حسین صفایی در نشست خبری در محل این سازمان به آخرین وضعیت خرید شیر در کشور اشاره کرد و گفت: سال گذشته سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به جمع‌آوری شیر مازاد در سطح ۷ استان کشور ورود کرد و در حد مقدورات، این شیر را فرآوری کرده، تبدیل به شیر خشک و آن را صادر نمود.
وی در توضیح بیشتر افزود: از آذرماه سال ۹۳ تا آذرماه سال ۹۴ این طرح را اجرا کردیم و با مداخله سازمان مرکزی تعاون روستایی در بازار شیرخام توانستیم، در هر کیلو ۷۵ تومان در کل قیمت شیر مبادله‌ شده به دامداران کمک کنیم.
به گفته صفایی، امسال نیز از دو ماه قبل با مجوز دولت، خرید شیر را در ۱۰ استان که استان‌های اصلی تولیدکننده شیر هستند، آغاز کرده‌ایم و قیمت پایه را توانسته‌ایم به بالای ۱۲۵۰ تومان برسانیم و اگر این اتفاق نمی‌افتاد، شاهد تداوم بحران شیر خام بودیم.
وی اضافه کرد: دولت در کنار آن، بسته حمایتی تولیدکنندگان شیرخام را در دستورکار دارد که بسته متنوعی است.
صفایی در مورد جزئیات این بسته گفت: مشوق‌های صادراتی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شده و در کنار آن پیش‌بینی شده تا در سبد رفاهی خانواده‌های ضعیف در سطح کشور، یک کیلو پنیر گذاشته شود و در عین حال توزیع شیر مدارس از اول مهرماه انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در مورد پرداخت وجه شیر خریداری شده از دامداران گفت: تا کنون ۳۵ درصد از این رقم را پرداخت کرده‌ایم که بخشی از طریق فروش خامه و شیرخشک بوده است، ولی سعی می‌کنیم که تا ۱۵ و نهایت ۲۰ شهریورماه مطالبات دامداران را بپردازیم.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6472
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.