خبرهای دام و طیور

ارزش فرآورده های دامی کشور به ۱۴۵ هزار میلیارد ریال می رسد

مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سالانه به ارزش ۱۴۵ هزار میلیارد ریال فرآورده دامی در کشور تولید می شود.

خلج در جلسه بررسی مسایل و مشکلات دامپزشکی منطقه آزاد ماکو بیان کرد: این میزان محصولات دامی در زمینه های گوشت قرمز، گوشت سفید، طیور و آبزیان بوده است.
رییس سازمان دامپزشکی کشور اضافه نمود: تولید محصول سالم از مزرعه تا عرضه از اولویت های اساسی دامپزشکی در تولید محصولات دامی است که تلاش می شود تا خوراک سالم با تلاش فعالان بخش دامپزشکی در کشور توسعه یابد.
وی با اشاره به اهمیت محل های ضدعفونی و شستشو در مبادی ورودی به کشور در مرزها اظهار کرد: تلاش برای ایجاد محل های مدرن در این مرزها از دیگر اقدامات دامپزشکی در کشور است

اسمعیل کریم زاده رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه از تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی منطقه آزاد با مساعدت مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: این صندوق با هدف استفاده از منابع بخش کشاورزی و توسعه این بخش در منطقه آزاد ماکو تشکیل می شود.
در ادامه این جلسه مدیران شبکه دامپزشکی شهرستانهای ماکو، شوط و پلدشت با ارائه گزارشی از عملکرد خود در طی سال جاری خواستار کمک و مساعدت مسئولان دامپزشکی برای کمبود امکانات خود شدند.
معاون توسعه منابع انسانی سازمان منطقه آزاد ماکو نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت امنیت غذایی در جامعه و فراهم ساختن غذای مناسب افزود: در حال حاضر در منطقه آزاد ماکو ۶۴۸ هزار راس واحد دامی سبک و سنگین وجود داشته و هر سال ۶۳ هزار تن گوشت قرمز در این منطقه تولید می شود.
ارسلان ازهاری با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو به علت مرزی بودن از اهمیت خاصی برخوردار است، اضافه کرد: لازم است با کمک و مساعدت دامپزشکی تمهیدات لازم برای مبارزه با انواع بیماری ها اندیشیده شود.

منطقه آزاد ماکو شامل شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت است و پنج هزار کیلومتر وسعت دارد.
این منطقه در مرزهای کشورمان با جمهوری خودمختار نخجوان و ترکیه قرار دارد.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11158
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.