استرالیا در تلاش برای احیای صادرات گوشت به بازار قدیمی ایران

به نقل از روزنامه استرالیایی فارم ویکلی، صادرکنندگان گوشت و شرکت‌های تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی استرالیا اوایل ماه جاری در تهران حضور پیدا کردند و امیدوارند که به دنبال لغو تحریم‌های ایران بتوانند بازار قدیمی این کشور را احیا کنند.
هرچند کاهش چشمگیر در تعداد گله‌های گوسفند استرالیا به حدود ۷۰ میلیون راس، امکان صادرات گوشت گوسفند به بازارهای سنتی به ویژه خاورمیانه را محدود کرده است، اما مقامات صنعتی استرالیا می‌گویند فروش گوشت بره و گوسفند به این مناطق، چشم‌انداز خوبی دارد.
صادرات گوشت گاو به خاورمیانه نیز به علت کمبود عرضه و وجود رقابت در قیمت میان استرالیا و برزیل به طور کلی ثابت است یا کاهش یافته است.
شرکت‌های صادراتی استرالیا نظیر فلچر اینترنشنال، شرکت‌های ویکتورین اسکورپیو فودز و اینتراگری و شرکت‌های تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی نظیر مانیلدرا، تیز و جی‌بی‌اس در ماه فوریه برای یک نشست دوجانبه با تاجران گوشت در تهران حضور داشتند.
اگرچه فروش مواد غذایی در تحریم‌های سازمان ملل وجود نداشت و ایران حدود ۱۳۷ هزار تن گوشت قرمز از کشورهای مختلف در سال گذشته وارد کرده است اما پایان چندین دهه تحریم‌های و محدودیت‌های تجاری آمریکا علیه ایران، فعالیت‌های سرمایه‌ای و اقتصادی را آزاد خواهد کرد و فرصت‌های فروش مواد غذایی ایجاد خواهد کرد.
ارزش روابط تجاری ایران و استرالیا در زمینه صادرات محصولات کشاورزی، در۲۰ سال پیش، به حدود یک میلیارد دلار می‌رسید اما سال گذشته این رقم به ۳۶۰ میلیون دلار کاهش یافت. در دوره تحریم‌ها در برخی از دوره‌های زمانی تقریبا هیچ صادرات گوشت قرمزی از استرالیا به ایران صورت نگرفته است اما در سال ۲۰۱۴ این رقم به حدود ۳٫۴ میلیون دلار رسید.
خاورمیانه ۳۱ درصد صادرات گوشت گوسفند و ۲۹ درصد صادرات گوشت بره استرالیا را به خود اختصاص داده است و تقریبا تمامی صادرات ۲٫۱ میلیون گوسفند زنده را در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴ از آن خود کرده است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3311
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.