پروتئین های تک سلولی

استفاده از تک سلولی ها در جیره طیور

مطالعات و بررسی های مختلف نشان داده است که تهیه منابع پروتئینی برای تغذیه طیور از بازارهای بین المللی روزبه روز مشکل تر ومعمول تر خواهد بود و چه بسا درآینده ی دور یا نزدیک تهیه بعضی منابع عملأ غیر ممکن باشد. لذا باید از هم اکنون برای تهیه این منابع در داخل کشور به فکر استفاده از تکنولورژی های جدید به منظور تهیه منابع اولیه غذائی بود. یکی از این منابع که از چند سال پیش با موفقیت در برخی از کشورها مورد عمل قرار گرفته است.تهیه پروتئین از کشت تک سلولی ها s c p بر روی نفت وگاز می باشد که به آن پروتئین تک سلولی می گویند.
در این روش از کشت باکتری ها و قارچ های مخصوص در روی گاز و نفت وگاز طبیعی و گاز متان و الکل متیلیک استفاده می شود وبه سرعت وسهولت مقادیر قابل توجهی پروتئین با کیفیت بالا (۷۸- ۸۰ درصد) واسیدآمینه های مورد لزوم تولید می گردد.
هم اکنون درکشورهایی مانند ژاپن، انگلستان،ایتالیا و فرانسه این مواد تولید ودر تغذیه حیوانات با نتیجه خوب بکار برده می شود و طبق پیش بینی در آینده ای نزدیک امکان استفاده از آن در تغذیه انسان نیز خواهد بود.امروزه در بازار این فرایندی به نام پروتون ارائه می گردد. تکنولوژی نهیه پروتئین از نفت زیاد پیچیده نیست و باتوجه به اینکه خوشبختانه کشور ما از نظر گازطبیعی ومنابع نفتی تا سالیان دراز بسیار غنی می باشد. درآینده می توان با استفاده از این تکنولوژی ونصب یک یاچند کارخانه و برنامه ریزی صحیح میزان قابل توجهی پروتئین با کیفیت عالی برای تغذیه دام وماهی تهیه کرده ودر نتیجه کشور را از ورود موادمشابه آن مانند پودر ماهی بی نیاز نموده و حتی مقداری از آن را به کشورهای دیگر صادر نمود.
قبل از انقلاب قسمت پژوهش های شرکت ملی نفت ایران باهمکاری دانشگاه ها جهت دستیابی به این تکنولوژی در ایران مطالعاتی انجام داد.طبق این برنامه از پروتئین تک سلولی با نتیجه بسیار خوب توسط نگارنده درتغذیه طیور استفاده گردید و کارایی این فرآورده مورد تأییدقرار گرفت ولی اقدامات بعدی درمورد نصب کارخانه وتولید پروتئین تک سلولی در ایران متوقف گردید.امید است که در این مورد پیگیری لازم به عمل آید زیرا تولید این منبع جدید در ایران علاوه بر اینکه اقتصادی است به جلوگیری از واردات پودر ماهی نیز کمک خواهد کرد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5946
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.