اصلح نژاد در طیور

اصلاح نژاد از نظر مقاومت در برابر بیماری در طیور

مرگ ومیر جوجه ها و مرغ های تخمی اغلب خسارت سنگینی به مرغداران وارد می آورد.شکی نیست که قسمت اعظم این تلفات در نتیجه اهمال و روش های غلط نگاهداری است، استفاده از لانه های غیر بهداشتی،نگاهداری تعداد زیاد مرغ در فضای کم ، نبودن بهداشت و نامتناسب بودن ذخیره غذائی سبب افزایش تلفات می شود. معهذا چنانچه شرائط محیطی کاملأ مطلوب و مناسب باشد باز کم وبیش مرگ ومیر در بین جوجه ها و مرغ های تخمی دیده می شود.
علت این امر را می توان کم بنیه بودن ذاتی افراد وحساس بودن آنها در برابر عوامل محیطی و عوامل بیماری زا دانست.
امروزه در گله های تجاری که در شرائط استاندارد پرورش داده می شوند بین۵تا۷ درصد تلفات در جوجه های در حال رشد را امری طبیعی می دانند. در مرغ های تخمی در شرائط عادی بدون اینکه هیچ گونه بیماری عفونی وجود داشته باشد ۰/۵-۱ درصد تلفات ماهیانه امری عادی است.
مطالعه در میزان مرگ ومیر طیور نشان داده است که از نظر مقاومت در برابر عوامل بیماری زا اختلاف محسوسی در نژادهای مختلف وجود دارد.در یک گله نیز بعضی افراد حساس تر و برخی دیگر مقاوم تر در برابر عوامل بیماری زا هستند. در دنیا بر اثر تلف شدن مرغ ها سالیانه صدها میلیون دلار ضررمستقیم به مرغ دار وارد می آید.علاوه بر آن غیرمستقیم نیز به علت نقصان رشد، پائین آمدن ارزش گوشت وکم شدن تولید تخم مرغ ریان فاحشی متوجه مرغدار می گردد.
بدین ترتیب در سال های اخیر مسئله حساسیت و ضعیف بودن بنیه گله های مرغ از نظر اقتصادی و اصلاح نژاد مورد توجه فراوانی قرار گرفته است. برای مبارزه با این امر ،روش های مختلف توسط مرغداران مورد عمل قرار می گیرد:
۱-بهسازی و بهداشت(Sanitation)
۲-ایمن ساختن(واکسیناسیون)و استفاده از مواد داروئی و شیمیائی برای جلوگیری از بیماری.
۳-به وجود آوردن نژادهائی که تقریبأ بطور طبیعی در برابر بیماری ها مقاوم هستند.
از نظر اصلاح نژاد طریقه سوم بیشتر مورد توجه قرار گرفته است

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6288
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.