بزرگترین تولیدکننده جوجه

افتتاح بزرگترین کارخانه جوجه‌کشی غرب آسیا

شرکت مرغک، از شرکت های تابعه سازمان اقتصادی کوثر که با بیش از ۳۵ سال فعالیت در زمینه پرورش گله اجداد و مادر تخمگذار، بزرگترین تولیدکننده جوجه یکروزه مادر تخمگذار در کشور است و حدود ۶۰% از جوجه یکروزه تخمگذار تجارتی را تولید می‌نماید.
این شرکت با دارا بودن بزرگترین فارم اجداد تخمگذار کشور، نماینده انحصاری نژاد Hy-Line در ایران است که علاوه بر فروش جوجه یکروزه تخمگذار در کشور، جوجه های تولیدی خود را به سایر کشورها به ویژه کشورهای همجوار صادر میکند.
یک فارم پرورش اجداد تخمگذار، ۸ فارم مادر تخمگذار و ۴ کارخانه جوجه‌کشی با ظرفیت ۱۶ میلیون جوجه یکروزه تخمگذار تجارتی در این شرکت فعالیت مینمایند که نقش به سزایی در صنعت مرغ تخمگذار و ایجاد اشتغال مولد دارند.
با عنایت به نقش و جایگاه این شرکت در صنعت مرغ تخمگذار کشور و با توجه به استقرار تعداد ۳ فارم پرورش مرغ مادر و دو کارخانه جوجه‌کشی در استان البرز و با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص پیگیری سیاست‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی، موضوع احداث واحدهای جدید با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و بکارگیری تجهیزات مدرن در دستور کار شرکت مرغک قرار داد که در همین رابطه این شرکت با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی موفق به احداث بزرگترین کارخانه جوجه‌کشی خاورمیانه با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا به ظرفیت ۴۰ میلیون قطعه در آبیک قزوین گردید.
کلیه مطالعات و طراحی کارخانه جدید توسط کارشناسان این شرکت انجام شده و عملیات اجرایی پروژه در آبان سال ۹۲ با زیر بنای شش هزار مترمربع در منطقه آبیک واقع در استان قزوین آغاز گردید که مطابق برنامه‏ی زمانبندی پروژه (CPM) در فروردین ۹۵ به بهره‏برداری رسید.
این کارخانه دارای ۴۰ دستگاه سِتِر و ۱۴ دستگاه هچر می‏باشد و در نوع خود بزرگترین کارخانه جوجه‏کشی تخمگذار در خاورمیانه می‏باشد. دستگاه‏های جوجه‏کشی از شرکت پیترسایم (Petersime) بلژیک خریداری شده که مشخصات دستگاه‏های مزبور به شرح زیر است:

مشخصات دستگاه‏ها

ظرفیت – عدد

تعداد دستگاه

سِتِر Bio-s

۵۷۶۰۰

۲۰

سِتِر  Vision

۵۷۶۰۰

۲۰

هچر Bio-s

۳۸۴۰۰

۸

هچر Bio-s

۱۹۲۰۰

۶

دستگاه‏ها از پیشرفته‏‌ترین ماشین‏های جوجه کشی بوده و قادرند نیازهای حیاتی جنین را پایش و تأمین نمایند. این دستگاه‏ها علاوه بر سنسورهای حرارت، رطوبت و Co2 ، به سیستم‏های Ovo Scan جهت اسکن جنین و تنظیم اتوماتیک دما، Weight Loss System برای توزین اتوماتیک و تنظیم رطوبت دستگاه، Synchro-Hatch برای یکنواختی بیشتر جوجه ‏ها و ۸ دستگاه هواساز اختصاصی Air Handling Unit تجهیز شده‏‌اند.
همچنین این کارخانه مجهز به سیستم اتوماسیون جوجه‏ کشی شامل تجهیزات تخلیه جوجه شمارشگر اتوماتیک جوجه، اسپری واکسن و دستگاه شستشوی سبدهای هچری از شرکت Innovatec هلند می‏باشد.
علاوه بر این به منظور جلوگیری از بروز صدمات فیزیکی و کاهش ضایعات در زمان ترانسفر تخم مرغ‏ها از سینی‏های سِتِر به سبدهای هچر از دستگاه‏های اتوماتیک استفاده می‏گردد.
به جهت جلوگیری از آلودگی‏های زیست محیطی در امحاء ضایعات جوجه‏کشی که شامل پوسته‏ های تخم مرغ و تخم مرغ‏های هچ نشده و جوجه خروس‏ها می‏باشد کارخانه پخت و بازیافت ضایعات نیز در کنار جوجه‏ کشی احداث گردیده که دارای ۶ دستگاه پخت مدل RBK2000 می‏باشد.
با توجه به محدودیت منابع آبی، در طراحی کارخانه سیستم تصفیه خانه مرکزی لحاظ گردیده تا فاضلاب کارخانه پس از تصفیه در آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6428
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.