مرغداری

افت ۴,۱۴ درصدی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری در بهار امسال

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی برای سه ماه نخست امسال به ۲۰۸,۹۶ رسیده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴.۱۴ درصد و نسبت به فصل قبل ۱.۳۳ درصد کاهش داشته است.

این گزارش می‌افزاید: استان کرمانشاه با ۳۶,۳۹ درصد افزایش و کردستان با ۱۴.۱۶ درصد کاهش به ترتیب بیشترین افزایش و کاهش را نسبت به فصل قبل داشته‌اند. همچنین استان هرمزگان با ۲۴.۷۸ درصد و استان مازندران با ۳۲.۲۷ درصد کاهش به ترتیب بیشترین افزایش و کاهش را نسبت به فصل مشابه سال قبل تجربه کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، شاخص مرغ گوشتی ۴,۷۶ درصد نسبت به فصل قبل افزایش و ۴.۵۸ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل کاهش را نشان می‌دهد. این در حالی است که جوجه یکروزه و پولت به ترتیب ۸.۲۷ و ۵.۸۰ درصد نسبت به فصل قبل افزایش داشته است. بر این اساس، شاخص گروه مرغ به ۲۳۹.۴۵ رسیده که در مقایسه با فصل مشابه سال قبل کاهش ۰.۱۶ درصدی را تجربه کرده است.

شاخص تخم‌مرغ نیز در بهار ۹۵ به ۱۳۶,۸۹ رسدیه که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۶.۲۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد. البته تخم‌مرغ نطفه‌دار ۲۳.۳۹ درصد و تخم‌مرغ خوراکی ۶.۹۶ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل کاهش داشته است.

در گزارشی که مرکز آمار ایران منتشر کرده، سهم مرغ گوشتی از شاخص کل مرغداری‌های صنعتی کشور ۵۵ درصد، تخم‌مرغ نطفه‌دار ۲۰ درصد، تخم‌مرغ خوراکی ۱۵ درصد، پولت یک درصد، جوجه یکروزه هشت درصد و کود یک درصد است.

 

منبع: ایانا

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9477
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.