تولید بوقلمون

افزایش بازده تولید مثلی و تولید تخم در بوقلمون

در نتیجه استراتژی بهگزینی پرندگان برای افزودن تولید بوقلمون ها در دهه اخیر، نرخ رشد بوقلمون ها و اندازه بدن آنها برخلاف بازده تولید مثلی افزایش یافته است.

بوقلمون ها کوتاه ترین دوره تولید مثلی را دارند و کمترین تعداد تخم را نسبت به هر گونه دیگر پرندگان تولید می کنند. لذا پرورش دهندگان بوقلمون های تجاری بر روش های مدیریتی برای طولانی کردن دوره تخم گذاری بوقلمون های ماده و جلوگیری از بروز رفتار کرچی و خوابیدن روی تخم ها تکیه می نمایند. در نتیجه استراتژی بهگزینی پرندگان برای افزودن تولید بوقلمون ها در دهه اخیر، نرخ رشد بوقلمون ها و اندازه بدن آنها بر خلاف بازده تولید مثلی  افزایش یافته است.

بوقلمون ها کوتاه ترین دوره تولید مثلی را دارند و کمترین تعداد تخم را نسبت به هر گونه دیگر پرندگان تولید می کنند. لذا پرورش دهندگان بوقلمون های تجاری بر روش های مدیریتی برای طولانی کردن دوره تخم گذاری بوقلمون های ماده و جلوگیری از بروز رفتار کرچی و خوابیدن روی تخم ها تکیه می نمایند. پرورش دهندگان در این عمل برای شناخت و مدیریت بوقلمون های کرچ در شرایط تجاری که شامل گله های ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ قطعه ای می باشد، با مشکلات متعدد و زیاد شونده روبه رو می شوند. روش های مدیریتی جاری وقت گیرند و نیاز به کار مفرط دارند و اما تنها اثرات متوسط در جلوگیری از شروع رفتار کرچی و متعاقب آن پایین آمدن تولید تخم دارند.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیورا یران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8720
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.