افزایش شیر دام با استفاده از آنالیز علوفه

افزایش شیر دام با استفاده از آنالیز علوفه!

پژوهشگران انگلیسی موفق شدند با استفاده از فن‌آوری جدید آنالیز علوفه که می‌تواند به بهبود کیفیت علوفه تازه کمک کند، باعث افزایش تولید شیر دام شوند.
کشاورزان می‌توانند با این ابزار، علوفه تازه و با کیفیت را برای دام خود فراهم کرده و باعث افزایش تولید شیر دام‌ها شوند.
این فن‌آوری، یک نوع طیف‌سنجی آنالیز علوفه است که با استفاده ازاشعه مادون قرمز کار می‌کند و نیسا infrared spectrometry silage analysis: Nissa (Near) نام دارد که به باور دانشمندان یک ایده نسبتاً جدید است.
با استفاده از اندازه‌گیری شدت و طول موج نور منعکس شده از نمونه و سپس دادن این اطلاعات به یک مدل ریاضی و بر اساس یک تجزیه و تحلیل شیمیایی، نتیجه نهایی به دست می‌آید.
دیو دیویس (Dave Davies)، از پژوهشگران این طرح می‌گوید: “بسیاری از دامداران بریتانیا با این روش می‌توانند میزان شیر بیشتری را نسبت به قبل، با استفاده از علوفه تولید شده به دست آورند.
وی می‌افزاید:  با استفاده از این فن‌آوری، کشاورزان می‌توانند کنسانتره (خوراک‌های علوفه دام) کمتری استفاده و با در نظر گرفتن میزان تغذیه مناسب پروتئین به سلامت آن کمک کنند، همچنین این ایده به اندازه‌گیری دقیق‌تر کیفیت علوفه تازه کمک کرده تا کشاورز بداند چه زمانی می‌تواند علوفه دام خود را ذخیره کنند.
دیویس خاطرنشان می‌کند: “«زمانی که علوفه‌ای بریده و در سیلو ذخیره می‌شود، قندهای قابل تخمیر آنها به اسید لاکتیک تبدیل شده که اگر کشاورزان قبل از برش، مواد افزودنی برای بهبود تخمیر بزنند، می‌توانند به بهبود کیفیت علوفه کمک کنند.
این تکنولوژی به کشاورزان کمک می‌کند تا پیش از ذخیره علوفه در سیلو، به کیفیت آن توجه کرده وسپس به انتخاب آن اقدام کنند و از آنجا که مصرف کنسانتره‌ کاهش می‌یابد، هزینه‌ تولید هم کم می‌شوند.
به گفته وی، برای بهبود عملکرد و دقت این طرح نیاز به جمع‌آوری نمونه‌های گسترده‌تری است و در آینده‌ای نزدیک قرار است این تکنولوژی در واگن‌های “میکسر” برای اندازه‌گیری نسبت بین ماده خشک و سایر جیره خوراکی دام استفاده شود.
به باور این پژوهشگر، در نهایت این فن‌آوری برای اندازه‌گیری کیفیت آغوز و نشاسته مدفوع، می‌تواند به‌کار رود تا میزان هضم علوفه را در دام تشخیص دهد

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5606
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.