افزایش صادرات و کاهش واردات بخش دامپروری

۱۳۹۴ پنج شنبه ۲۵ تیر

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: صادرات بخش دامپروری در سه ماه نخست امسال ۳۳۱ میلیون دلار شده که نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد رشد داشته است.حسن رکنی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه میزان صادرات بخش دامپروری در سه ماه نخست سال گذشته ۲۴۱ میلیون دلار بوده است ، افزود: در بخش صادرات دام و طیور زنده به کشورهای حوزه خلیج فارس عملکرد خوبی داشتیم و به بیش از ۷۰ میلیون دلار رسید که در مقایسه با سال گذشته ۶ برابر افزایش نشان می دهد.
وی گفت : ارزش صادرات دام و طیور زنده در سه ماه نخست سال گذشته کمتر از ۱۰ میلیون دلار بوده است.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی ارزش صادرات تخم مرغ را در سه ماه نخست امسال ۱۹۵ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: ارزش صادرات تخم مرغ در سه ماه نخست امسال ۶ درصد افزایش یافته است.
رکنی گفت: ارزش صادرات تخم مرغ نطفه دار نیز در این مدت با ۵۳ میلیون دلار در مقایسه با سه ماه نخست سال گذشته ۲۱ درصد رشد داشته است.
وی افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده و حذف مراحل اداری از جمله کسب مجوز از وزارت جهاد کشاورزی ، صادرات حدود ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ و ۷۰ هزار تن تخم مرغ هدف گذاری شده است.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره محدودیت های اخیر در صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ گفت: قراردادهای بهداشتی بین ایران و عراق منعقد شده است که به زودی شرایط مناسبی برای افزایش میزان صادرات گوشت مرغ و تخم مرغ ایجاد خواهد شد.
رکنی افزود: در ماه های اخیر ۲۰۰ تن تخم مرغ به عراق صادر شده است.
وی درباره صادرات تخم مرغ به افغانستان گفت: پس از اعلام مشاهده بیماری آنفلونزای مرغی در مرغهای بومی یکی از روستاهای استان مازندران کشور افغانستان ممنوعیت و محدودیت واردات تخم مرغ را از ایران اعلام کرد که در روزهای اخیر در مذاکراتی که با مسئولان سازمان دامپزشکی ایران و بازدیدهایی که از مرغداری های صنعتی داشتیم انها نسبت به سلامت محصول تخم مرغ اطمینان پیدا کردند.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: محدودیت و ممنوعیت صادرات تخم مرغ به کشور افغانستان پس از اعلام رسمی سازمان دامپزشکی کشور به زودی حذف می شود.
رکنی گفت: موضوع صادرات تخم مرغ و گوشت مرغ به کشور عراق حل شده است.
وی درباره میزان واردات بخش دامپروری در سه ماه نخست امسال افزود: در این مدت میزان واردات از ۲۵۵ میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته به ۱۳۷ میلیون دلار رسیده و ۴۵ درصد کاهش یافته است.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان واردات گوشت، شیر و کره در سه ماه نخست سال گذشته ۲۲۸ میلیون دلار بود که در سه ماه نخست امسال ۵۰ درصد کاهش یافته است.
رکنی افزود : میزان واردات دام زنده به کشور را که برای کارهای تحقیقاتی و اصلاح نژاد انجام می شود در سه ماه نخست امسال ۵ میلیون دلار است که در مدت مشابه به سال گذشته ۱۵ میلیون دلار بوده است.
وی گفت : واردات گوشت قرمز در سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی افزود: زمانی ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز وارد کردیم اما سال گذشته به ۶۰ هزار تن رسید و امسال نیز روند کاهشی خواهد داشت.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2643
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.