دام زنده

افزایش قیمت دام زنده

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: هر ساله در فصل سرما تقاضا برای گوشت قرمز افزایش می یابد و قیمت دام زنده به علت سرما نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

علی اصغر ملکی در خصوص قیمت گوشت گوسفندی در بازار بیان کرد: قمیت گوشت گوسفندی نسبت به دو هفته اخیر تغییر خاصی نداشته و با قیمت هر کیلو ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان به توزیع کننده و نرخ هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه بدون دنبه ۳۷  هزار تومان به دست مشتری می‌رسد.

ایشان در ادامه در خصوص قیمت هر کیلو دام زنده گفت: قیمت دام زنده با توجه به سردی هوا در حال افزایش است و قیمت هر کیلو دام زنده به ۱۵ هزار تا ۱۶ هزار تومان رسیده است.

وی اظهار کرد: توجه به سرمایی که در پیش داریم و شروع بارش‌ها از روزهای آینده بعید به نظر می‌رسد با کاهش قیمت در بازار روبرو باشیم.

ملکی افزود: واردات گوشت ار مرزهای آسیای میانه همچنان ادامه دارد و قیمت این  نوع گوشت ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان است که در حال حاضر بازار به عرضه این نوع گوشت نیاز جدی دارد.

وی با توجه به اینکه سردی هوا عامل اصلی کمبود دام و گرانی گوشت در بازار است، تصریح کرد: هر ساله سردی هوا موجب می‌شود تا عرضه دام در بازار کاهش یافته و در ازای آن شاهد افزایش تقاضا برای گوشت باشیم.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12259
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.