قیمت مرغ

افزایش قیمت مرغ در خوزستان نسبت به سایر استانهای کشور

مشکور زاده با اشاره به اینکه قیمت مرغ روز در استان حدود ۸۵ هزار ریال است که بسیار گران تر از سایر استان های کشور است، یادآور شد: قیمت نهاده ها همانند قیمت مرغ در استان تابع عرضه و تقاضاست و چیزی به نام نرخ دولتی نداریم.
روند صعودی قیمت اقلام پر مصرف خوراکی مانند گوشت مرغ، داستان تازه ای نیست و هر بار با یک ترفند و بهانه جدید شاهد افزایش قیمت آن هستیم.
جالبتر آنکه در این افزاش قیمت های مداوم گوشت مرغ، تولیدکنندگان نیز مانند مصرف کنندگان ابراز نارضایتی می کنند و خواهان ثبات در این بازار هستند.
موسوی یکی از مرغداران استان خوزستان در همین راستا گفت: مدت زمان طولانی قیمت مرغ بسیار پایین بود و تمام سود به جیب دلالان می رفت. در حال حاضر نیز به علت گران شدن نهاده ها، گرمای هوا و مصرف زیاد وسایل سرمایشی و واردات و صادرات بی رویه مرغ، مرغداران متضرر می شوند.
روز گذشته تعدادی از مرغداران خوزستانی با اعتراض نسبت به عملکرد جهاد کشاورزی استان، خواستار حل مشکلات این واحدها در استان شدند.
محمد مشکورزاده معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی خوزستان نیز در این باره گفت: مشکل اصلی این مرغداران سرمایه در گردش است که با ثبت نام در سامانه بهین یاب سازمان صنعت و درخواست سرمایه در گردش می توان تسهیلاتی در اختیار آنها گذاشت.
وی افزود: اکنون بیش از یک هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند که بیشتر آنها مرغدار هستند.
مشکور زاده با اشاره به اینکه قیمت مرغ روز در استان حدود ۸۵ هزار ریال است که بسیار گران تر از سایر استان های کشور است، یادآور شد: قیمت نهاده ها همانند قیمت مرغ در استان تابع عرضه و تقاضاست و چیزی به نام نرخ دولتی نداریم.
به نظر میرسد با توجه به وضعیت فعلی مرغ در بازار همه از وضع موجود ناراضی اند از سویی مردم از قیمت بالای مرغ  کشتار روز ،رو به مرغ های منجمد با تاریخ انقضای محدود آورده اند و مرغ منجمد را با قیمت مرغ روز دو ماه پیش خریداری می کنند و از سویی دیگر نیز مرغداران با وجود افزایش قیمت مرغ ،معتقدند در زمان فراوانی تولید سود در جیب دلالان و واسطه ها می رود یا در زمان فصل گرما واردات بی رویه مرغ از استانهای دیگر و فقدان سیستم سرمایشی کمر ما را می شکند.
چند ماهیست دولت از تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای کمک به واحدهای کوچک و متوسط سخن می گوید از هیمن رو انتظار می رود مسئولان استان با پرداخت تسهیلات به مرغداری های استان گامی در جهت ثبات قیمت در این بازار بردارند تا از سویی روزانه شاهد افزایش قیمت گوشت
مرغ نباشیم و از سویی دیگر مرغداران خوزستان به ورشکستگی منجر نشوند.
آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7152
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.