خوراک دام

افزایش کیفیت در تولید و توزیع خوراک دام با حضور کارشناسان سازمان تقویت می شود

عباس خرمی، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم با بیان این مطلب گفت: درحال حاضر تعداد ۸ کارخانه خوراک دام در سطح استان تحت نظارت اتحادیه دامداران و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قرار دارند.
خرمی، از نظارت مستمر و دقیق کمی و کیفی بر فعالیت کارخانه های خوراک دام با هماهنگی معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم خبر داد و گفت: با بازدید مستمر کارشناسان دامپروری عضو سازمان از کارخانه ها و دامداریهای سطح استان و انجام نمونه برداری و آنالیز نمونه ها سعی در نظارت حداکثری و بهبود کیفیت داریم.
وی با بیان اهمیت این موضوع به استقرار یک نفر کارشناس در سازمان برای کنترل لیستهای توزیع روزانه، جمع آوری و ارائه آمار توزیع کنسانتره اشاره کرد و افزود: تماس با دامداران جهت راستی آزمایی آمار کارخانه ها و دریافت نارصایتی ها و مشکلات دامداران، شرکت در جلسات کمیته کنترل کیفی خوراک دام استان از دیگر اقدمات سازمان نظام مهندسی است.
ساماندهی و افزایش کمی و کیفی کنسانتره در استان قم از شهریور ماه سال ۱۳۸۷ با همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی، اتحادیه دامداران و مدیران کارخانه های خوراک دام استان آغاز شد و تعداد ۶ کارخانه خصوصی و ۶ شرکت تعاونی طی انعقاد قرارداد با اتحادیه دامداران استان در ازای دریافت سبوس یارانه ای، تولید کنسانتره با نظارت ناظرین را شروع کردند.
براساس این طرح اتحادیه دامداران به ازاء هر کارخانه تولید کنسانتره دامی یک نفر کارشناس دامپروری استخدام و بعنوان ناظر تمام وقت به کارخانجات اعزام کرد تا نظارت کامل برکلیه مراحل تولید داشته باشد.
در ادامه این طرح از سال ۸۹ نظارت بر توزیع کنسانتره بر عهده سازمان نظام مهندسی کشاورزی قرار گرفت که با آغاز فعالیت نظارتی سازمان با انتقال و پیگیری مشکلات و نارضایتی دامداران و کنترل فنی کارشناسان در بازدیدها، گام موثری در بهبود کیفیت خوراک دام تولیدی استان برداشته شد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3375
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.