اخبار طیور

افزایش ۲۸ درصدی قیمت مرغ در آستانه ماه رمضان

برخلاف ماه گذشته که قیمت مرغ هر هفته با کاهش قیمت مواجه بود، در ماه جاری قیمت مرغ روندی افزایشی داشته و در اولین هفته خرداد ماه قیمت مرغ ۲۸٫۴ درصد گران‌تر از هفته اول اردیبهشت بود.
بانک مرکزی گزارش قیمت خرده‌فروشی محصولات غذایی در هفته منتهی به ۷ خرداد ماه را منتشر کرد. بر اساس این گزارش قیمت مرغ هم در مقایسه با هفته قبل و هم در مقایسه با هفته مشابه سال قبل رکوردار افزایش قیمت میان محصولات خوراکی بوده. قیمت مرغ در آستانه ماه رمضان، در مقایسه با هفته قبل ۱۶٫۲ و در مقایسه با هفته مشابه ماه قبل ۲۸٫۴ درصد افزایش یافته است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، قیمت میوه‌های تازه هم در مقایسه با هفته قبل ۸٫۵ درصد افزایش قیمت داشته است. در این هفته قیمت ۸ گروه مواد غذایی در مقایسه با هفته قبل از آن، افزایش یافته و قیمت دو گروه لبنیات و روغن نباتی ثابت مانده است. تنها گروهی که قیمت آن کاهش یافته، مربوط به کاهش ۰٫۷ درصدی قیمت گوشت قرمز بوده است.
قیمت‌ها اما در مقایسه با هفته مشابه سال قبل، روندی کاهشی داشته. به نحوی که قیمت ۵ گروه مصرفی کاهش یافته است. تخم مرغ، میوه‌های تازه، گوشت قرمز و روغن نیاتی از جمله کالاهایی است که قیمت آن در این مقایسه با کاهش مواجه شده است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4500
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.