افزایش صادرات خوراک دام و طیور

افزایش ۷۱ درصدی صادرات خوراک دام و طیور از خراسان رضوی

رئیس اداره قرنطینه و امنیت زیستی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: صادرات خوراک دام و طیور از استان خراسان رضوی به مقصد سایر کشورها بیش از ۷۱درصد افزایش داشته است.
دکتر مسعود ابراهیمی با اعلام این خبر، اظهارکرد: صادرات خوراک دام و طیور در سه ماهه اول سال جاری ۹۵۰ تن به ارزش بیش از ۴۷۵ هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۳۹۳ تن افزایش داشته و مقصد آن نیز کشورهای افغانستان،ترکمنستان بوده است.
وی در مورد صادرات خوراک دام و طیور نیز عنوان کرد: خوراک دام و طیور تولید شده در استان که با مجوز این اداره کل تولید و صادر شده است، جزء با کیفیت‌ترین خوراک منطقه بوده که حاصل تلاش بیش از  ۶۰ کارخانه دارای مجوز از این اداره کل در اقصی نقاط استان است.
وی یادآور شد: کلیه محموله‌های مرتبط با دام و طیور در سامانه یکپارچه قرنطینه دامی سازمان دامپزشکی کشور به صورت آنلاین ثبت می‌شود و دقت در بررسی محموله‌های صادراتی و وارداتی را از جمله مواردی است که نقش مستقیمی در سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: پذیرش محموله‌های صادراتی مرتبط با دام و طیور جمهوری اسلامی در دیگر کشورها منوط به داشتن گواهی معتبر دامپزشکی است و این مهم در زمینه محموله‌های وارداتی نیز صادق است و تا محموله‌ای دارای گواهی معتبر دامپزشکی از کشور مبدا نباشد، اجازه ورود به کشور را نخواهد داشت

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5486
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.