X صادرات فرآورده های خام دامی

افزایش ۷۵ درصدی ارزش صادرات فرآورده های خام دامی استان مرکزی در دولت تدبیر و امید

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ارزش صادرات فرآورده های خام دامی این استان، در دولت تدبیر و امید ۷۵ درصد افزایش یافته است.
محسن شانقی افزود: ۲۶ میلیون دلار انواع فراورده های خام دامی در ابتدای کار دولت تدبیر و امید از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شد که این رقم در حال حاضر به ۴۵ میلیون دلار افزایش یافته است.
وی ادامه داد: صادرات این میزان فرآورده خام دامی نسبت به سال ۹۳ ،حدود ۳۱ درصد و نسبت به ابتدای کار دولت تدبیر و امید ۷۵ درصد افزایش دارد.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطر نشان کرد: صادرات ماهی های زینتی به خارج از کشور در این مدت حدود ۳۷ درصد، صادرات تخم مرغ خوراکی ۹۰ درصد، مرغ منجمد ۸۵ درصد و صادرات خوراک و مکمل طیور نیز ۹۵ درصد افزایش داشته است.
شانقی گفت: کانون های بیماری دامی در این استان با تلاش بازرسان بهداشتی، اجرای اقدام پیشگیرانه و ضد عفونی به موقع دامداری ها و مراکز پرورش دام استان با کاهش ۲۴ درصدی از ۶۰۵ فقره به ۴۵۹ کانون کاهش یافته است.
وی افزود: همچنین در این مدت عملیات مبارزه با بیماری های انگلی دامی استان مرکزی نیز با افزایش سه درصدی از ۲۲۰ هزار راس به ۲۲۷ هزار راس رسیده است.
وی از کاهش ۵۴ درصدی کانون بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل در استان مرکزی خبر داد و افزود: با اجرای برنامه های انجام شده در سه سال اخیر، این کانون ها از ۵۱۳ به ۲۳۰ فقره کاهش یافته است.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: استصحال گوشت قرمز و سفید در کشتارگاه های دام و طیور این استان در دولت تدبیر و امید به ترتیب با رشد ۳۰ و ۳۵ درصدی همراه بوده است.
شانقی گفت: بازدید کارشناسی از واحدهای تولید، نگهداری و بسته بندی فرآورده های خام دامی در این مدت با افزایش ۲۲ درصدی از ۶۳ هزار و ۶۰۷ مورد به ۸۱ هزار و ۳۲۸ مورد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در مدت سه سال فعالیت دولت یازدهم، نمونه گیری و آزمایش فرآورده های خام دامی با افزایش ۱۰ درصدی و ضبط فرآورده های غیر بهداشتی با افزایش ۳۳ درصدی از ۴۷ تن به ۷۰ تن رسیده است.
مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: عملیات واکسیناسیون و مبارزه با بیماری های مشترک در این ستان ۱۴ درصد، واکسیناسیون و مبارزه با بیماری های واگیر و غیر واگیر استان دو درصد و بررسی و مراقبت از بیماری های دام، طیور، آبزیان و نمونه برداری آزمایشگاهی نیز ۱۵ درصد کاهش داشته است.
استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۶۲۲ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان . است

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6612
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.