امسال صادرات دام سبک از ایران افزایش می‌یابد

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای افزایش دام سبک به خارج از کشور در این وزارتخانه خبر داد.
حسن رکنی در نشست بررسی مشکلات عشایر شهرستان گرمسار در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۳ بیش از ۶۰۰ هزار رأس دام سبک از کشور به دیگر کشورها صادرشده است.
وی با اشاره به جمعیت دامی کشور گفت: حدود ۷۰میلیون رأس دام سبک در کشور وجود دارد که با ظرفیت تأمین علوفه‌ای کشور متناسب نیست.
رکنی بیان کرد: از این تعداد، ۴۵ تا ۵۰ میلیون رأس را جمعیت گوسفندان و ۲۰ میلیون رأس را جمعیت بز تشکیل می‌دهد.
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی صادرات بیش از ۶۵۰ هزار تنی شیر و فرآورده‌های لبنی در سال گذشته را بیانگر این است دانست که بازارهای جهانی منتظر صادرات تولیدات دامی و کشاورزی ایران هستند.
وی با اشاره به این که بازارهای خارجی به راحتی ایران را وارد بازار خود می‌کنند، افزود: این فرصتی است که تولیدکنندگان می‌توانند آن را به ثروت تبدیل کنند.
رکنی همچنین از افزایش ۳۰ درصدی صادرات مواد پروتئینی از کشور در سه ماهه نخست سال ۹۴ خبر داد.
وی با اشاره به فراهم شدن زمینه صادرات محصولات پروتئینی از امسال به کشور روسیه، افزود: کشور در زمینه تولید مرغ نیز قادر است بیش از ۵۰ درصد افزایش تولید داشته باشد و با شناسایی بازارهای هدف، از این ظرفیت تولید برای صادرات استفاده می‌شود.
معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در سال ۹۳ بیش از ۶۰۰ هزار رأس دام سبک نیز از ایران صادر شده است، خاطرنشان کرد: واردات ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز از هشت سال گذشته به ۶۰ هزار تن در سال ۹۳ کاهش یافته است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2777
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.