تفاهم نامه دامی بین ایران و مجارستان

امضای تفاهم نامه همکاری های علوم دامی بین ایران و مجارستان

یادداشت تفاهم همکاری های تحقیقاتی در زمینه علوم دامی روز چهارشنبه براساس توافقات انجام شده بین ایران و مجارستان در زمینه تحقیقات و فناوری به امضا رسید.
این یادداشت تفاهم در بوداپست بین «ایشتوان سالای» رئیس مرکز تحقیقات و حفاظت از ژن دام و طیور مجارستان و «مرتضی رضائی» رئیس مرکز تحقیقات علوم دامی ایران امضا شد.
سالای و رضائی درنشستی تمایل خود را برای انجام فعالیت های مشترک علمی و تحقیقاتی در زمینه منابع ژنتیک دامی،همکاری بین موسسات و دانشگاه های دو کشور،تبادل محققین و متخصصین علوم دامی، تبادل اطلاعات، انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی در زمینه حفاظت از ژن حیوانات بومی و غیر بومی اعلام کردند.
همچنین در این دیدار برای برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت، همکاری های ملی و فراملی در زمینه علوم دامی، چاپ مقالات و یافته های علمی و تحقیقاتی در کشورهای یکدیگر و استفاده و دسترسی به بانک های ژنتیک دامی دو کشور توافق حاصل شد.
امضای این یادداشت تفاهم بدنبال سفر هیاتی به سرپرستی پروفسور سالای رئیس مرکز تحقیقات حفظ ژن دام و طیور مجارستان در اسفند سال ۹۳ به ایران و توافق بعمل آمده با طرف ایرانی برای همکاری های تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفت.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=3530
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.