املاح مورد نیاز مرغ های تخمی

املاح مورد نیاز برای مرغ های تخمی

کلسیم و فسفر:کلسیم مورد نیاز مرغ های تخمی بسیار زیاد است زیرا مقادیر زیادی از آن باید صرف ساختن پوسته تخم مرغ شود.همچنین کلسیم در خاصیت جوجه آوری تخم مرغ تأثیر فراوانی دارد.در مورد مقدار فسفر مطالعات فراوانی نشه ولی نشان داده شده است که استفاده مقدار زیاد فسفر در فرمول غذایی سبب افزایش استفاده از کلسیم در مرغ ها می شود.از این رو در فرمول غذایی طیور بایستی میزان کلسیم و فسفر با هم مورد کنترل قرار گیرند.

یک مرغ معمولی که در حدود ۲۰۰ تخم مرغ سالیانه می گذارد ۴۰۰گرم کسیم مجموعا برای ساختن آنها به کار می برد این میزان در حدود ۱۳-۱۵ برابر بیشتر از مقدار کلسیمی است که در داخل بدنش وجود دارد.

آزمایشات مختلف نشان داده است که مقدار مناسب کلسیم در جیره غذایی بستگی به عوامل زیر دارد:

۱-تعداد تخم مرغی که توسط مرغ گذارده می شود.

۲-مقدار فسفر غذایی که خورده شده.

۳-فسفر موجود در جیره غذایی

سدیم و کلر:مقدار نمک طعام برای مرغ های تخمی مشابه مقداری است که برای جوجه ها در نظر گرفته می شود.معمولا مناسب ترین درص نمک طعام برای مرغ های تخمی بین ۰٫۲۵-۰٫۴ یا حد متوسط ۰٫۳ درصد است.

منگنز:مقدار احتیاج مرغان تخم گذار به منگنز ۱۵ میلی گرم در هر پوند یا ۳۳ قسمت در هر میلیون است.ولی مطالعات نشان داده است در فرمول هایی که انرژی آن ها زیاد است مقدار ۱۵ قسمت در هر میلیون کافی است.

املاح دیگر:وجود ۱-۵قسمت ید در هر میلیون قسمت جیره غذایی کافی است .افزایش اهن و مس و پتاسیم به جیره غذایی ضروری است معمولا برای تأمین املاح غیر ضروری طیور از اضافه نمودن مکمل های تجارتی با فرمول خاصی که در بازار وجود دارد استفاده می شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4210
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.