صادرات گوشت مرغ

امکان صادرات گوشت مرغ از خراسان جنوبی به ۱۸۳ کشور فراهم می شود

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به صدور کد IR برای کشتارگاه های استان طی چند روز آینده، گفت: با دریافت این کد امکان صادرات به ۱۸۳ کشور عضو سازمان جهانی دامپزشکی فراهم می شود.
علیرضا رفیعی پور اظهار کرد: طی چند روز آینده تیم ارزیابی سازمان دامپزشکی کشور برای صدور کد IR  برای یک واحد کشتارگاه و یک کارخانه خوراک دام به خراسان جنوبی سفر می کنند.
وی بیان کرد: این واحدها از نظر رعایت شرایط و ضوابط دریافت کد IR بررسی شده و در صورت تایید شرایط کد IR برای آن ها صادر می شود.
وی با بیان اینکه مهمترین شرایط دریافت این کد استفاده از خط تولید تمام اتوماتیک است، عنوان داشت: یکی دیگر از مواردی که باید برای دریافت کد IR در کشتارگاه ها رعایت شود تخلیه اندرونی مرغ توسط دستگاه است.
صادرات گوشت مرغ به اتحادیه اروپا
رفیعی پور ادامه داد: در این مورد باید تمامی قسمت های امحا و احشام مرغ به صورت ۱۰۰ درصد توسط دستگاه انجام شود و از این طریق امکان آلودگی از اندرونی مرغ به گوشت صفر می شود.
وی بیان داشت: با دریافت این کد امکان صادرات  گوشت مرغ از استان به ۱۸۳ کشور عضو سازمان جهانی دامپزشکی بدون هیچ مشکلی انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر صادرات گوشت مرغ از استان به کشور افغانستان در حال انجام است، عنوان داشت: همچنین برخی از کشتارگاه های استان برای صادرات مرغ به روسیه، قطر و اتحادیه اروپا بازاریابی هایی انجام داده اند که در صورت دریافت کد این صادرات انجام می شود.
رفیعی پور با بیان اینکه در حال حاضر یکی از کشتارگاه های استان برای دریافت کد IR تمام شرایط را فراهم کرده است، افزود: کشتارگاه های دیگر و کارخانه های خوراک دام نیز در حال مهیا کردن ضوابط و مقرارت برای دریافت این کد هستند.
وی با بیان اینکه به صورت متوسط هر شب بالغ بر ۲۰ هزار مرغ در یک کشتارگاه ذبح می شود، بیان داشت: حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ گرم از هر مرغ ضایعات است که در کشتارگاه های دارای کد IR به صورت اتوماتیک خارج و تبدیل به پودر گوشت می شود.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5311
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.