خبرهای دام و طیور

امکان صادرات یک میلیون تنی لبنیات ایران به اروپا فراهم شد

حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه بازدید وزیر کشاورزی رومانی از یک دامداری در پیشوای ورامین که متعلق به شهریار صفاری است، گفت: با حضور هیات رومانیایی در ایران، امکانی فراهم شده که صادرات ۶۰۰ هزار تنی شیر به اروپا تا سقف یک میلیون تن افزایش یابد.
به گفته رکنی، رومانیایی ها پیشنهاد دادند که در برنامه مشترک با ایران و تطبیق استانداردهای محصولات لبنی ما با اروپا هیاتی تشکیل دهند تا در این مسیر فراورده های ایرانی جایگاه بهتر و رفیع تری در اروپا پیدا کند. ضمن اینکه تا ۸۰ درصد هزینه های مربوط به استانداردسازی لبنیات را آنها بر عهده خواهند گرفت.
حسن رکنی، با اشاره به بازار نیم میلیارد نفری اروپا افزود: این موضوع می تواند یک مزیت برای کشور ما تلقی شود. ضمن اینکه وزیر کشاورزی رومانی نیز وعده داد که در ایجاد ارتباط ایران با اتحادیه اروپا به عنوان پلی ارتباطی عمل کند.
وی خاطرنشان کرد: هیات رومانیایی، روز اول نشست مشترکی با وزیر جهاد کشاورزی و همچنین هیات تجاری ایرانی داشتند. همچنین دیروز از یکی از مراکز تولید ژن در استان البرز بازدید کردند و امروز هم یکی از بزرگ ترین دامداری های کشور در شهرستان پیشوای ورامین را از نزدیک دیدند.رکنی ادامه داد: این سفر برای آنها بسیار جذاب بود و مشاهده دستاوردهای ایران به لحاظ تکنولوژی، فناوری و ظرفیت تولید، آنها را به وجد آورده بود. بنابراین از همکاری با ایران برای اتصال به بازار اروپا به شدت استقبال کردند. ضمن اینکه به غیر از لبنیات، امکان مراودات تجاری گوشت قرمز، آبزیان و دیگر نهاده های دامی فراهم است.حسن رکنی معتقد است که برای حضور در بازار اروپا اگرچه می توان به راحتی به سطح استانداردهای بین المللی دست یافت، اما برای رقابت در قیمت، ممکن است لازم باشد بسته های مشوق صادراتی را برای سال های بعد ادامه دهیم؛ درست همانطور که کشورهای اروپایی از صادرات خود حمایت می کنند. بنابراین باید به صورت مستمر قیمت های جهانی را رصد کرده و مطابق با آن انعطاف پذیری در برنامه ها را در دستور کار قرار دهیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه ۶۰۰ هزار تن محصولات لبنی به اروپا صادر می شود، گفت: در ۵ ماهه نخست امسال، ۲۹۸ هزار تن از این محصولات به کشورهای مختلف صادر شد که ۵۰ درصد از پیش بینی صادرات ما را محقق کرد.این مقام مسوول، در پایان تاکید کرد: سفرهای اینچنینی به هیچ عنوان یک طرفه نیست و ما نیز همانند دیگر کشورها باید منافع خود را نیز در نظر بگیریم. در همین راستا محصولاتی مانند چرم و برخی آلایش ها که در سال های گذشته به رومانی صادر شده بود، امکان افزایش دارد و در کنار آن راه برای صادرات پسته و خرما نیز باز است. رومانی نیز می تواند در تامین برخی نهاده های دامی به ایران کمک کند.منبع: خبرگزاری ایانا

دستگاه خورد کن یونجه و علوفه
جک بلند کننده گاو
آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7680
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.