کشتارگاه دام

انتقاد از وضعیت غیر بهداشتی کشتارگاه دام دزفول

رئیس مرکز بهداشت دزفول  در پنجمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی با بیان اینکه کاشی کاری این کشتارگاه باید تا سقف باشد و سقف آن نیز باید بهسازی شود گفت:هیچ کدام از این موارد رعایت نشده است.

رضا پورآئین با پخش تصاویری در نشست شورای سلامت دزفول افزود:نبود اتاق جداگانه برای لباس پرسنل، نداشتن زباله سوز فعال، نداشتن سرپوش برای فاضلاب، ،بهسازی نشدن یخچال ها، وضعیت غیربهداشتی سپتیک ، انباشت استخوان در محوطه کشتارگاه ،وضعیت نامناسب تاسیسات وجود لاستیک در محوطه و مشاهده سگ های ولگرد از جمله مواردی است که در کشتارگاه دزفول مشاهده شده است.
رئیس محیط زیست دزفول نیز گفت:فاضلاب این کشتارگاه وارد زهکش های کشاورزی می شود و آلودگی های زیادی را ایجاد می کند ضمن اینکه بوی نامطبوعی نیز در منطقه منتشر می کند که موجب نارضایتی اهالی شده است.
فرهاد قلی نژاد افزود: هر کشتارگاهی باید تصفیه خانه داشته باشد که برای رسیدگی به این امر پیگیری هایی صورت گرفته و شکایت قضایی نیز از سوی محیط زیست شده که در اهواز در دست بررسی است ضمن اینکه برای تصفیه خانه فاضلاب کشتارگاه نیز باید اقدام شود.
فرماندار دزفول  گفت: وضعیت کشتارگاه دزفول همیشه دغدغه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوده است و این مشکلات بارها در نشست های استانی و شهرستانی مطرح شده است که زیبنده شهر دزفول نیست.
حبیب اله آصفی افزود: احداث کشتارگاه درآمدزا نیست مگر اینکه کارگاه های جانبی داشته باشد و تاکنون برای تشویق سرمایه گذاران برای احداث کشتارگاه صنعتی دزفول پیگیرهای زیادی صورت گرفته است و حتی خواستیم چندین هکتار به سرمایه گذاران اضافه واگذار کنیم تا تشویق به ادامه کار شوند ولی کسی حاضر به سرمایه گذاری در این حوزه نشد زیرا بالای ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد.
وی تاکید کرد تازمانی که کشتارگاه صنعتی دزفول راه اندازی نشود شهرداری باید کشتارگاه سنتی را ساماندهی کند.
معاون امور شهری شهرداری دزفول افزود: ۲سال پیش با صرف ۲ میلیارد ریال هزینه اقدام به کاشی کاری چهار متری ،کف پوش گذاری موزائیک، سرویس بهداشتی و لباس پرسنل کردیم ولی به دلیل کاهش عوارض شهرداری مدیریت این کشتارگاه بصرفه نیست و باید از حالت سنتی به صنعتی تغییر یابد.
محمد ابوالحلاج اضافه کرد: در حال حاضر کشتارگاه سنتی دزفول ۲۳۰ میلیون ریال درآمد دارد در حالی که هزینه های آن ۵۶۰ میلیون ریال است.
محسن ورجاوند رئیس دامپزشکی دزفول نیز گفت: نظارت بر تولید، توزیع و حمل و نقل مواد خام گوشتی بر عهده دامپزشکی است که در سال ۸۷ مصوب شد کلیه واحدهای دارای پروانه کسب باید از دامپزشکی استعلام کنند که متاسفانه غیر از صنف مرغ و تخم مرغ هیچ کدام از اصناف در این خصوص استعلام نمی گیرند.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12195
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.