گاوشیری

انواع اسیدوز شکمبه ای در گاوهای شیری

اسیدوز شکمبه به دو قسمت اسیدوز شکمبه ای حاد و تحت حاد تقسیم می شوند. به طور کلی اسیدوز کاهش PH شکمبه و افزایش اسید لاکتیک شکمبه را به همراه دارد که اغلب کاهش  PH شکمبه به  کمتر از ۵باعث ایجاد نتایج مهلکی می گردد.

گاوهایی که جیره غذایی با دانه بالا را نمی پذیرند، خصوصأ در معرض اسیدوز شکمبه ای حاد هستند  زیرا آنها جمعیت رشد یافته باکتری ها تولید کننده اسید لاکتیک را ندارند زیرا پاپیلای شکمبه ممکن است کوتاه باشد و قادر نباشد مقدار زیادی از اسیدهای چرب فرار را جذب کند. شروع دوباره یک جیره غذایی با دانه بالا بعد از یک دوره محرومیت غذایی تا گاو آن را بپذیرد ممکن است باعث رهایی از اسیدوز شکمبه ای حاد شود، محققان می توانند به وسیله محرومیت غذایی ۲۴-۱۲ ساعته و بعد اجازه دسترسی به همان جیره غذایی که حیوان قبلأ دریافت می کرده است بر اسیدوز شکمبه ای حاد غلبه کنند.

اسیدوز شکمبه ای نیمه حاد (SARA) به عنوان دوره ای از کاهش PH شکمبه ای در حدود ۵/۵-۵ که بین حادو مزمن در طول مدت استمرار دارد شناخته می شود. اسید لاکتیک در مایع شکمبه ای گاوهای شیری که تحت تأثیر (SARA) هستند به طور موافق قرار ندارد. پاپیلاهای ناپایدار شکمبه با اندازه ۲۰ میلی متر می تواند یافت شود. اگر غلظت لاکتات شکمبه در طول یکروز به طور مداوم اندازه گیری شود کاهش PH شکمبه ای در گاوهای شیری با(SARA) ظاهرأ تنها به علت تجمع کلی اسیدهای چرب فرار (VFA) است. و به علت تجمع لاکتیک است.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8979
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.