پرورش گوسفند

انواع روشهای پروار بندی در گوسفند

پروار بندی روش عملی برای بالا بردن میزان تولید گوشت کشور می باشد و زمانی اهمیت پیدا می کند که به همان  میزان گوشت مطرح می شود.

پروار بندی بره های شیری :

۱٫روش معمولی: در این روش بره ها مستقیما از شیر مادر تغدیه می کنند و علاوه بر آن مقداری کنسانتره به صورت آزادانه در اختیار آنها قرار می گیرد رشد نمو این بره ها بستگی زیادی به میزان شیر مادر و ترکیب ان دارد این بره ها در ۳تا ۴ ماهگی از مادر جدا می شوند و در ۵ ماهگی که به وزن ۴۵تا ۵۰ کیلو گرم رسیدند به کشتار میرسند.
۲٫روش زود از شیر گرفتن (پرواربندی کنسانتره ای):
در این روش بره ها در سن ۲تا ۳ هفتگی از مادر جدا می شوند و آنها را به مصرف کنساتره با پروتئین ۱۸ درصد عادت می دهند.
۳٫بره های شیر پروار : این روش در اروپا مرسوم است و در این روش بره ها فقط با شیر مادر تغذیه می شوند و در ۳ ماهگی وقتی که وزن آنها به ۲۰ کیلو گرم رسید کشتار می شوند.

پروار بندی بره های معمولی به روش مرتع(پرواربندی مرتعی):

در این روش بره ها در ۴ ماهگی تا ۵ ماهگی خریداری شده و در مراتع مرغوب طبیعی و مصنوعی چرا می شوند و علاوه بر ان در وعده شبانه مقداری کنسانتره در اختیار بره ها قرار می دهند و وزن این نوع بره ها در ۷ تا ۸ ماهگی در نژادهای سنگین به ۴۵ تا ۵۰ کیلو گرم می رسد. این نوع پروار بندی بیشتر برای بره هایی که در اواسط پاییز و اوایل زمستان متولد شده اند استفاده می شود وتا اواخر تابستان به کشتار می رسند.

پروار بندی گوسفندان جوان

در این نوع پروار بندی بره هایی که در تابستان خریداری ودر مرتع نگهداری کرده اند در سنین حدود ۷ ماهگی در آغلهای باز ویا بسته به پروار می بندند. ودر سن ۱۰ تا ۱۱ ماهگی با وزن ۵۵تا ۶۰ کیلو گرم به کشتار می رسند. در این روش قسمت عمده غذا در این روش به صورت چربی ذخیره می شود وبهتر است در این روش از علوفه ارزان قیمت استفاده شود.

پروار بندی گوسفندان پیر

گله داران میشهای پیر و قصر قوچهای پیر و شیشکهایی که از نظر گله داشتی نگهداری آنها مقرون به صرفه نمی باشد را به عنوان گوسفندان وازد از گله جدا می شوند و در صورت توان تامین علوفه آنها را برای مدتی نگهداری کرده و پروار می کنند.

 

منبع: وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=10596
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.