مرغداری

اهمیت آب در صنعت مرغداری

اهمیت آب به حدی است که حیوانی که از آن محروم شده باشد سریع تر از حیوانی که از تمام مواد غذایی دیگر محروم شده باشد می میرد.

آب حداقل ۵۵ درصد وزن مرغ زنده و ۶۵ درصد وزن تخم مرغ و حدود ۸۵ درصد وزن بدن یک جوجه تازه متولد شده را تشکیل می دهد. مقدار مصرف آب تحت تأثیر دمای محیط و فاکتورهای دیگر متغیر است.
آب آشامیدنی از فاکتورهای مغذی و حیاتی است که برای رشد مطلوب و کنترل حرارت بدن، ضرورت داشته و باید همیشه در دسترس باشد. آب یکی از مواد متشکله تمام سلول ها و بافت های حیوان می باشد و محیطی است برای انجام تمام فرآیندهای بدن، وجود آب برای فرآیندهای هضمی تأکیدأ لازم می باشد. به علاوه آب به عنوان یکی از اجزاء ترکیبات خون، مواد غذایی را از یک قسمت بدن به قسمت دیگر انتقال می دهد. آب در تنظیم درجه حرارت بدن نقش مهمی را به عهده دارد.
در تمام اوقات ترجیح داده می شود که آب شیرین فراوان و تمیز و خنک در دسترس مرغ باشد. در صورتی که مرغ ها نتوانند تمام آب مورد احتیاج خود را به دست آورند، آنها به همان نسبت خوراک کمتری مصرف می کنند. متوسط مصرف آب ۲ تا ۳ برابر مصرف خوراک می باشد. توجه داشته باشید که تأمین آب به مقدار کافی برای بقاء مصرف خوراک به طور طبیعی لازم می باشد. پر ریزی های جزئی در مرغ های تخم گذار غالبأ ممکن است نشانه آن باشد که مرغ بعضی اوقات نتوانسته است مقدار آب کافی مورد احتیاج خود را برای مدت کوتاهی به دست آورد (یک تا دو روز) آب باید عاری از باکتری های مضر، مواد جامد و یا شناور اضافی باشد.

 

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9811
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.