اوکراین در سدد افزایش صادرات گوشت به خاورمیانه و آسیا

به دنبال توسعۀ روابط تجاری با خاورمیانه و کشورهای جنوب شرقی آسیا، انتظار می رود که صادرات گوشت طیور اوکراین تا سال ۲۰۱۸ میلادی دو برابر افزایش یابد.

آقای Sergey Karpenko مدیر اتحادیۀ مرغداری اوکراین گفت : “در شرایط مطلوب، اوکراین قادر خواهد بود تا ۳ سال آتی صادرات گوشت مرغ را افزایش داده و به ۳۵۰ هزار تن برساند که این امر با تمرکز بر روی بازار کشورهای عربستان سعودی ، چین ، ژاپن و افریقای جنوبی میسر می گردد.”

طبق اظهارات وزیر بازرگانی و توسعۀ اقتصادی مجموع صادرات گوشتی اوکراین در سال گذشته ۲۱۸ هزار تن بود که شامل ۱۷۵ هزار تن در بخش مرغداری، ۲۸ هزار تن در بخش گوشت گاو ، و ۱۱ هزار تن در بخش گوشت خوک بوده است.

برآورد صادرات گوشت برای سال جاری با ۱۹ درصد رشد در مقایسه با سال گذشته ، ۲۶۰ هزار تن خواهد بود که شامل ۲۱۵ هزار تن در بخش مرغداری ، ۳۰ هزار تن در بخش گوشت گوساله ، و ۱۵ هزار تن در بخش گوشت خوک است.

انتظار می رود که حجم صادرات گوشت تا سال ۲۰۱۷ میلادی به ۴۵۰ هزار تن افزایش یابد.

آقای Karpenko افزود : “اوکراین با افزایش صادرات به اتحادیۀ اروپا و توسعۀ صادرات به تعدادی از بازارهای فعلی خود من جمله عراق، فقدان بازار روسیه را جبران کرد.”

در بخش صادرات گوشت گاو، دولت اوکراین در نظر دارد طی ۳ سال آتی رقم صادرات را به ۵۰ هزار تن افزایش دهد اما با توجه به کاهش حمایت از سوی دولت انتظار می رود که رقم تولید گوشت گاو ۶ – ۸ درصد کاهش یابد. اما تولید کنندگان گوشت گاو در نظر دارند صادرات به برخی کشورهای خاورمیانه من جمله ایران را آغاز کنند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2917
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.