خوراک دام

ایران مرکز توزیع خوراک دام و طیور خاورمیانه می‌شود

دبیر انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان از تلاش ایران برای تبدیل شدن به مرکز توزیع محصولات و صادرات مجدد در خاورمیانه خبر داد و گفت: با نگاه پساتحریمی آماده‌ایم تا از چند روز آینده مرکز توزیع محصولات در خاورمیانه شویم.

پیمان ذوالفقاریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که ظرفیت صادراتی مناسبی در کشور وجود دارد که پس از تحریم می‌تواند با سیاست اقتصاد مقاومتی فعال شود، اظهار کرد: می‌توان میزان صادرات را تا هشت برابر افزایش داد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تن خوراک دام، طیور و آبزیان صادر می‌شود، افزود: از تکنولوژی خوبی در منطقه بهره‌مند هستیم و می‌توانیم حجم صادرات را به صورت چشم‌گیر افزایش دهیم.

دبیر انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان با اشاره به این‌که بازار خاورمیانه در اولویت قرار دارد، گفت: بضاعت صادرات به سایر مناطق دنیا را داریم اما هدف اول ما به دست آوردن بازارهای خاورمیانه است.

ذوالفقاریان با اشاره به این‌که ایران می‌تواند مرکز صادرات مجدد نیز شود، یادآور شد: می‌توانیم مواد اولیه را وارد و پس از ایجاد ارزش افزوده و اشتغالزایی، محصول را صادر کنیم.

وی با اشاره به مساله‌ یارانه به عنوان چالش پیش‌روی این صنعت گفت: چالش خاص صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان مشکلات مواد اولیه و توزیع مستقیم در مزارع است و معتقدیم یارانه‌ها باید حذف شوند تا بتوانیم به صورت رقابتی کار کنیم.

دبیر انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ادامه داد: در دو سال گذشته نیز سیاست‌ها به سمت حذف یارانه بوده و بدین ترتیب تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار حفظ می‌شود.

ذوالفقاریان با تاکید بر این‌که از نظر کمیتی در سال‌های گذشته شرایط خوبی در حوزه خوراک دام، طیور و آبزیان حاکم بوده است، گفت: با رقابتی شدن غذا به سمت ارتقای کیفیت پیش می‌رویم. در حال حاضر نیز جامعه متقاضی کیفیت بالاتری است.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2454
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.