بازار مکمل خوراک به ۵۴ / ۱۹ میلیارد دلار خواهد رسید

برآورد می شود بازار مکمل خوراک دام جهان تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۵۴ / ۱۹ میلیارد دلار برسد . انتظار می رود رشد تقاضا برای پروتئین در کشورهای آسیای اقیانوسیه و امریکای لاتین طی ۶ سال آتی از عوامل مهم و مؤثر در رشد تقاضا برای مکمل های خوراک باشد.

همچنین طبق مطالعات انجام شده ، شیوع بیماری های مختلف دامی در دهۀ گذشته منجر به افزایش ضوابط و قوانین مربوط به کیفیت و سلامت گوشت و متعاقباً افزایش مصرف مکمل خوراک شد. نگرانی های مربوط به هزینۀ نهاده ها و مواد اولیۀ خوراک به ویژه در رابطه با تولیداتی نظیر آنزیم ها ، اسیدکننده ها ، مواد معدنی ، از عوامل مهم و تأثیرگذار در این بازار به ویژه تا ۶ سال آتی است.

اسیدهای آمینه نظیر لیزین ، متیونین ، تریپتوفان ، تریئونین ، با ۲ / ۳۱ درصد سهم در سوددهی بازار مکمل های خوراک در سال ۲۰۱۲ میلادی، به عنوان تولیدات اصلی در این بازار معرفی می شوند که نقش حیاتی و کلیدی در رشد حیوان دارد. لیزین صنعتی حتی بر جایگزین طبیعی خود (سویا) نیز برتری دارد . پس از اسیدهای آمینه ، آنتی بیوتیک ها با ۸ / ۲۶ درصد سهم در بازار خوراک سال ۲۰۱۲ میلادی قرار دارند که البته از بسیاری از بازارهای امریکا و اروپا حذف شده اند . اسیدکننده های خوراکی با برآورد ۴ / ۶ درصد نرخ رشد سالانه در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ میلادی، از محصولاتی هستند که بیشترین سرعت رشد را دارند. صنعت مرغداری به عنوان بیشترین مصرف کنندۀ خوراک دام شناخته شده و با رشد تقاضا برای گوشت طیور، انتظار می رود تقاضا برای مکمل خوراک نیز افزایش یابد. در عین حال که صنعت مرغداری پرمصرف ترین خوراک شناخته شده، بالاترین رشد سرعت را نیز دارد و نرخ مصرف مکمل های خوراک در این صنعت طی سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ میلادی سالانه ۲ / ۴ درصد است.

کشورهای آسیای اقیانوسیه با ۶ / ۳۲ درصد سهم در بازار خوراک سال ۲۰۱۲ میلادی به عنوان بزرگترین بازار مصرف مکمل خوراک شناخته شده اند. همچنین برآورد شده که با سرعت رشد ۲ / ۴ درصد در سال برای سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ میلادی بیشترین رشد مصرف مکمل خوراک را هم داشته باشند.

انتظار می رود تقاضا برای مکمل های خوراک در اروپا تا سال ۲۰۲۰ میلادی با ۴ درصد رشد از سال ۲۰۱۴ میلادی تا ۲۰۲۰ میلادی، به ۷ / ۵٫۸۰۹ میلیون دلار برسد. در میان کشورهای اروپایی ، آلمان بیشترین مصرف مکمل خوراک را دارد.

بزرگترین کمپانی های تولید مکمل خوراک DSM  ، BASF ، Evonik ، Danisko  با بیش از ۶۰ درصد سهم در بازار سال ۲۰۱۲ میلادی بوده اند. برخی دیگر شامل Elanco ، Novozymes ، Kemin ، Novus و Cargill هستند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2646
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.