خبرهای دام و طیور

با تداوم صادرات دام سبک، مشکلی برای تامین مرغ و گوشت در محرم نداریم

حسن رکنی معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: صادرات دام سبک از کشور، روال عادی خود را طی می‌کند با این حال مشکلی از نظر تامین گوشت قرمز و مرغ در ماه محرم وجود ندارد،
رکنی در حاشیه دیدار وزرای کشاورزی ایران و رومانی درباره آخرین وضعیت بازار مرغ و گوشت قرمز، اظهار داشت: صبح امروز قیمت مرغ در میادین میوه و تره‌بار، ۶ هزار و ۴۰۰ تومان بوده است و نرخ این کالا برای مصرف‌کننده فقط باید ۱۰ درصد بالاتر باشد.
وی اظهارنمود به طور متوسط، نرخ مرغ به ۷ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافته و روند قیمت مرغ طی دو هفته گذشته، افزایشی نبوده است.
رکنی با اشاره به اینکه مصرف گوشت مرغ در  ماه محرم افزایش پیدا می‌کند، گفت: با توجه به جوجه‌ریزی انجام شده، مشکلی برای تأمین مرغ مصرفی در ماه محرم وجود ندارد.
این مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه ذخایر کافی از محل تولیدات داخلی، در دسترس مردم خواهد بود، افزود: در صورت نیاز، شرکت پشتیبانی امور دام نیز اقدام به توزیع مرغ سرد در بازار خواهد کرد.
معاون وزیرجهاد کشاورزیدرباره صادرات دام سبک از کشور نیز اظهارداشت: صادرات دام روال عادی خود را طی می‌کند.
معاون وزیرجهادکشاورزی درباره  قیمت فروش دام زنده نیز گفت: تولیدکنندگان ما طی دو سه سال اخیر زیان کرده‌اند و نرخ هر کیلوگرم دام زنده طی این مدت، ۱۱ هزار تومان بوده که امسال ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
رکنی ادامه داد: فروش دام به قیمت ۱۲ هزارتومان در مراکز عمده‌فروشی و میادین انجام می‌شود، البته احتمال دارد برخی حلقه‌های واسط به افزایش قیمت دامن بزنند، ضمن اینکه فروشندگان با توجه به هزینه‌های جانبی، تا رقم ۱۴ هزار تومان را برای نرخ دام تعیین کرده‌اند.
معاون وزیرجهاد کشاورزی درباره وضعیت قیمت گوشت قرمز در بازار نیز اضافه کرد: قیمت عرضه هر کیلوگرم لاشه دام سبک در مراکز عمده‌فروشی، بین ۳۰ تا ۳۱ هزار تومان است و هر کیلوگرم گوشت گوساله نیز بین ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.
منبع: خبرگزاری مهرنیوز

دستگاه خورد کن یونجه و علوفه
جک بلند کننده گاو
آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7658
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.