اخبار دام و طیور

بدون استفاده ماندن ۴۰درصد از ظرفیت تولید مرغداری های گلستان

اصغر نادران مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان گلستان گفت: ۴۰ درصد از ظرفیت بخش تولید مرغداری های استان به دلیل مشکلات مرتبط با تولید و فروش محصولات، بدون استفاده است.
اصغر نادران اظهار کرد: یکی از دلایل استفاده نکردن کامل ازظرفیت مرغداری های استان، کاهش قیمت محصول تولید شده به دلیل تعداد زیاد مراکز تولیدی است.
وی بیان کرد: قیمت کنونی مرغ های عرضه شده در بازار در مقایسه با قیمت تمام شده محصول، اندک بوده و تداوم این شرایط دارای صرفه اقتصادی برای تولیدکنندگان نیست.
اصغر نادران افزود: سالانه بیش از ۱۵۲ هزار تن گوشت مرغ، ۲۷ هزار تن تخم مرغ و ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه یکروزه در استان تولید می شود که اگر برای صادرات این محصولات برنامه ریزی نشود ، باز هم شاهد کاهش قیمت به دلیل فراوانی عرضه این محصول در بازار و کاهش تقاضا خواهیم بود.
نادران ادامه داد: هم اینک بخش زیادی از تولیدات مرغداری های گلستان به استان های دیگر ارسال می شود، اما با توجه به تعدد مراکز تولید در کشور، صادرات راهکار خارج شدن صنعت مرغداری استان از رکود است.
وی گفت: گلستان، از جمله استان های برتر در زمینه تولید مرغ و تخم مرغ است که تولیدات آن با افزایش کیفیت، قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را دارد.
ایشان در ادامه بیان کرد: از ۱۴ واحد کشتارگاهی مرغ استان ۵ واحد دارای کد مربوط به صادرات بوده و می توانند تولیدات خود را به کشورهای دیگر از جمله روسیه و اروپا صادر کنند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=7106
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.