برآورد سازمان فائو برای تولیدات گوشتی در بازۀ زمانی ۲۰۱۵-۲۰۲۴ میلادی

طبق آخرین گزارشات فائو مبنی بر چشم اندازی به صنعت کشاورزی ، انتظار می رود با رشد در تولیدات دام و کاهش بهای نهاده های خوراکی صنعت گوشت در دهۀ آتی یعنی سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۴ میلادی ،  چشم انداز مثبتی داشته باشد.
این گزارش حاکیست به دنبال شیوع برخی بیماری ها و لزوم احیاسازی گله های دامی که در نتیجۀ شرایط آب و هوایی به وجود آمد، بهای محصولات دامی در سال ۲۰۱۴ میلادی روندی معکوس داشته است.
در شرایط واقعی، انتظار می رود به دنبال افزایش تولیدات کشاورزی در طی ۱۰ سال آتی بهای این فراورده ها کاهش یابد؛ اما به هرحال انتظار می رود که قیمت ها بیشتر از قیمت فراورده های کشاورزی در سال های پیش از ۲۰۰۷ – ۲۰۰۸ میلادی باشد.
طبق این گزارش برآورد می گردد بهای گوشت گاو تا سال ۲۰۲۴ میلادی، به حدود ۴۹۰۰ دلار/ تن برای وزن لاشه افزایش یابد؛ در حالیکه انتظار می رود قیمت جهانی گوشت گوسفند و طیور به ترتیب تا ۴۳۵۰ دلار/ تن و ۱۵۵۰ دلار/ تن رشد داشته باشد.
دبیرکل سازمان توسعه و همکاری اقتصادی اذعان داشت : چشم انداز جهانی صنعت کشاورزی برای دهۀ آتی بهتر از سال های اخیر است اما هنوز هم قضاوت کردن در این خصوص سخت است. در واقع تولیدکنندگان می بایست از شرایط موجود به نفع خود و در جهت توسعۀ سیاست های تولیداتی ، ارتقاء نوآوری ، و مدیریت بهتر سیستم های کشاورزی به نفع تولیدکننده و مصرف کننده بهره ببرند.
تناسب خوب بهای گوشت به نهاده ها در طول دورۀ ۲۰۱۵ – ۲۰۲۴ میلادی به ویژه در بخش طیور در واقع حامی رشد تولیدات است. پیش بینی می شود تولیدات مرغداری با ۲۶ میلیون تن تولید بیشتر در سال ۲۰۲۴ میلادی ، در دورۀ مورد نظر تا ۲۴ درصد رشد داشته باشد .
طبق این گزارش ،انتظار می رود که متوسط رشد سالانۀ مصرف جهانی گوشت ۴ / ۱ درصد باشد ؛ در حالیکه این رقم برای گوشت مرغ و طیور ۲ درصد و برای گوشت گاو و گوسفند به ترتیب ۳ / ۱ درصد و ۹ / ۱ درصد است.
آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2394
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.