X برخورد باحمل غیرمجاز دام در قزوین

برخورد با ۱۲۲ مورد حمل غیرمجاز دام در قزوین/ رسیدگی به ۲۸ پرونده در قزوین

سیدبهمن نقیبی در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی استانداری قزوین برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: در راستای برخورد با قاچاق دام و طیور یک طرح خلاقانه انجام شده به صورتی که هر دام بدون مجوز تردد از سوی پلیس دام گرفته و جمع‌آوری می‌شود چرا که آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی زیادی به‌ همراه دارد.

وی با اشاره به آمار کشفیات به دست آمده در استان قزوین عنوان کرد: به صورت کلی با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در سال گذشته ۱۲۲ مورد پرونده برخورد با حمل غیرمجاز دام در استان قزوین انجام شده که از این تعداد ۵۹ مورد پرونده برای شهرستان البرز، ۴۶ مورد پرونده برای قزوین بوده و در شهرستان‌های آوج، تاکستان و به ویژه بویین‌زهرا پرونده خاصی در زمینه حمل غیرمجاز دام وجود نداشته است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین افزود: در ۴ ماه نخست سال جاری به ۲۸ مورد پرونده رسیدگی شده است که از این تعداد ۲۱ مورد فقط در شهرستان البرز بوده که نشان‌دهنده وجود شرایط نگران‌کننده در این شهرستان است.

نقیبی تصریح کرد: ۴ هزار قطعه تخم چشم‌زده ماهی قزل‌آلا که از خارج کشور وارد شده ضبط شد که تخم ماهی قاچاق عامل انتقال ویروس VHS بوده که موجب نابودی صنعت ماهی قزل‌آلا کشور می‌شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: همچنین یک محموله ۴ هزار کیلوگرمی که از تاریخ تولید گذشته کشف و ضبط شد.

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6267
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.