تخم مرغ

برودت لازم جهت نگهداری تخم مرغ

جهت نگهداری تخم مرغها ، آنها را بر اساس شکل ظاهری و نتیجه آزمایش candling انتخاب می کنند . در آزمایش candling تخم مرغ را در مقابل نور می چرخانند تا ضایعاتی از قبیل ترک ، فساد ، کپک ، خون ، رشد جنین ، نقض زرده ، سفیده کم و یا بزرگ بودن محفظه هوا مشخص شود .

تخم مرغها باید فورا به هر شکلی که عملی است بعد از تولید ، در حرارت و رطوبت نسبی که بستگی به زمان نگهداری دارد ، سرد شوند . در رطوبت نسبی پایین نیز ۶/۹۹ درصد تخم مرغ بسیار سریع ، رطوبت از دست می دهد و بنابراین وزن آن کم می شود و محفظه هوایی بزرگتر می گردد . بالا بودن رطوبت نسبی احتمالا فساد میکروبی تخم مرغ را بیشتر می کند . سرعت نفوذ میکروارگانیسم ها به داخل تخم مرغ و تکثیر آن هاهرچه  حرارت از ۶۷/۱ –  بیشتر شود ،افزایش یافته و تغییرات فیزیکی و شیمیایی بیشتر می گردد . برای مثال سفیده نازک شده و غشای زرده ضعیف می شود .

درجه حرارت مناسب برای نگهداری تخم مرغ برای مدت ۶ ماه یا بیشتر که معمولا در انبارهای تجارتی صورت می گیرد بین ۶/۱ – تا ۵۵/۰ – سانتی گراد و یک رطوبت نسبی بین ۷۰-۸۰ درصد توصیه شده است . در نگهداری رطوبت نسبی اطراف تخم مرغها ، گردش هوا در انبار مهم است و درجه حرارت ثابت برای جلوگیری از تراکم رطوبت بر روی پوسته تخم مرغها ضروری است .اعمال ویژه ای که بر روی تخم مرغ انجام می شود می تواند در حفظ آن در طول نگهداری در سرما مؤثر باشد . قرار دادن پوسته تخم مرغ در یک روغن معدنی بدون رنگ و بو یک روش معمول برای نگهداشتن رطوبت نفوذ آهسته هوا ، نگهداشتن دی اکسید کربن و به تاخیر انداختن تغییرات فیزیکی و شیمیایی داخل تخم مرغ می باشد . بر روی تخم مرغها ، خصوصا آنهایی که به طور تجارتی برای مدت طولانی نگهداری می شوند ، به آهستگی روغن می پاشند که این عمل تاثیر کمی بر روی میزان تغییرات میکروبی در داخل تخم مرغ دارد .

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

 

 

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=12289
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.