خبرهای دام و طیور

بهبود صنعت جهانی طیور

از ابتدای سال جاری میلادی، زمانی که بازارهای جهانی در پی آنفولانزای مرغی با تامین زیاد از سوی تامین کننده ها مواجه بودند، تغییرات زیادی در بازار رخ داده است.
تحلیل گران معتقدند بازگشت آمریکا به تجارت جهانی موجب رقابتی شدن بازار شده است.
انتظار می رفت که محصولات چین امسال ۵ درصد کاهش یابد و سال آینده محصولات این کشور ۱۵ درصد افزایش پیدا کند و این امر به دلیل کاهش گله های مولدی است که به علت آنفولانزای مرغی در کشورهای مهم صادرکننده یعنی آمریکا، انگلستان، فرانسه و هلند رخ داد.
نان-درک مولدر (Nan-Dirk Mulder) تحلیل گر ارشد پروتئین حیوانی رابوبانک گفت: انتظار می رود شرایط بازار در ماه های آتی بهتر باشد، به ویژه در چین، برزیل، آمریکا و هند. اتحادیه اروپا و اندونزی عملکرد نسبتا خوب خود را حفظ خواهند کرد.برزیل و آمریکا
میزان بالای نهاده ها در آمریکا و شرایط خوب در مناطق دریای سیاه به معنای این است که باید انتظار افت قیمت های خوراک را داشته باشیم.
برزیل و آمریکا هر دو تصمیم گرفتند برای حفظ قیمت ها، رشد تامین را کاهش دهند.
افزایش تامین دیگر پروتئین های گوشتی نیز رقابتی بزرگ در بازار آمریکا به وجود آورده است و برزیل به دلیل قیمت های بالای خوراک با چالش بازار داخلی ضعیف خود مواجه شده است.
انتظار می رفت که صادرات روسیه امسال دو برابر شود و به ۱۵۰ هزار تن برسد.
اخیرا روسیه با چین توافق نامه ای امضا کرده است و در مقایسه با صادرکنندگان آمریکایی از مزایای بیشتری برخوردار است.
آقای مولدر گفت: «به لطف رشد محدود تامین، شرایط بهتر اقتصادی و رشد سریع صادرات، شرایط بازار روسیه هر روز بهبود می یابد.»چین
تایلند نیز برای بهره بردن از بازار کساد چین برنامه ریزی کرده بود.
هزینه های ورود کالا به چین تقریبا بالا بود و این امر موجب شد تا تایلند در بازارهای صادرات قوی تر باشد.
انتظار می رفت که صادرکنندگان اتحادیه اروپا، مانند لهستان، که به چین دسترسی مستقیم دارند از بازار رو به بهبود این کشور استفاده کنند. 

منبع:خبر گذاری مهر

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=8104
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.