دام- طیور

بهره‌برداری از ۳۴۰ پروژه دام و طیور در هفته دولت

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در هفته دولت ۳۴۰ پروژه دام و طیور در سطح کشور افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.
حسن رکنی در مراسم بهره برداری یکی از کارخانجات تولید خوراک دام و طیور و آبزیان که در بندر ماهشهر برگزار شد، اظهار داشت: این پروژه یکی از پروژه های مهم در جهت کمک به بخش دام و طیور کشور است.
رکنی افزود : در هفته دولت ۲ هزار و ۴۰۰ پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در انواع زیر بخش های کشاورزی در کشور افتتاح می شود.
وی افزود : ۳۴۰ پروژه از کل پروژه ها شامل پروژه‌های دام و طیور است و اعتبار هزینه شده آن ۴۵۵ میلیارد تومان است.
رکنی به افزایش ۱۵ درصدی تولید انواع محصولات کشاورزی از سال ۹۲ تا ۹۴ اشاره کرد و گفت : در سال ۹۲ حدود ۹۷ میلیون تن محصول کشاورزی در کشور تولید شد که این میزان در سال ۹۴ به ۱۱۲ میلیون تن رسد.
وی همچنین به تأکید مقام معظم رهبری در خودکفایی در تولید گندم اشاره کرد و اظهار داشت: در حالی که پیش بینی می شد این مسئله به یک دوره پنج ساله نیاز داشته باشد، ولی با همت کشاورزان و دست اندرکاران این امر ظرف مدت ۳ سال این اقدام عملیاتی شد و در سال جاری بیش از ۱۱ میلیون تن گندم در کشور خریداری شد.
رکنی در ادامه به رشد تراز تجاری در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود : در سال ۹۲ تراز تجاری غذای کشور ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار منفی بود که در انتهای سال ۹۴ به ۳٫۴ میلیارد دلار منفی رسید و ۴٫۷ میلیارد دلار بهبود یافت.
وی در پایان به حجم گسترده تولید کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان اشاره کرد و گفت : تکنولوژی و حجم بالای تولید این کارخانه کم نظیر است و به افزایش ارزش افزوده کمک شایانی خواهد کرد.

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6598
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.