بهره برداری از هفت طرح کشاورزی و دامپروری در زرند و بافت

در ششمین روز از هفته جهاد کشاورزی ، هفت طرح آبیاری ، کشاورزی و دامپروری در شهرستان های بافت و زرند استان کرمان به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، ساختمان یک مجتمع بزرگ پرواربندی دام سبک با ظرفیت پرورش ۲ هزار گوسفند در هر نوبت ، امروز در بخش یزدان آباد زرند افتتاح شد.
مهندس سیف الدینی مجری طرح گفت: این مجتمع دامپروری در زمینی به وسعت ۱۰۰ هکتار در ۲ بخش شامل سالن های پروار بندی و بخش مزرعه برای تولید علوفه مورد نیاز مجتمع با صرف ۲۰ میلیارد ریال ساخته شد و ۷۰ نفر در آن مشغول به کار می شوند.
وی درباره تولیدات این مجتمع گفت: درپی ارائه محصولی کاملا ارگانیک به بازار هستیم و مطالعاتی درباره اصلاح نژاد دام در این مجتمع آغاز شد. همچنین امروز طرح آبیاری تحت فشار در ۱۹ هکتار از اراضی کشاورزی روستای گلشن زرند با اعتبار یک و نیم میلیارد ریال افتتاح شد.
در شهرستان بافت نیز امروز ۲ واحد گلخانه به مساحت۷۰۰ متر مربع در روستای گریغان ، یک طرح آبیاری تحت فشار در ۲۲ هکتار اراضی منطقه وکیل آباد دشتاب ، یک کانال بتنی انتقال آب به مزارع و باغ های روستای گلی گوران به طول سه و نیم کیلومتر و لوله گذاری و انتقال آب در منطقه دشتاب به طول ۱۲ و نیم کیلومتر به بهره برداری رسید.
آقای علیپور مدیر جهاد کشاورزی بافت گفت: برای اجرای این طرح ها در مجموع بیش از ۸ میلیارد ریال هزینه شد و بیش از ۸۰۰ خانوار نیز از مزایای آنها برخوردار شدند.
آقای حمزه جواران فرماندار بافت نیز در حاشیه بهره برداری از این طرح های کشاورزی گفت: تاکنون۳۵۰ هکتار از مزارع شهرستان بافت به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده اند.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1784
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.