تغذیه گاو شیری

بهره برداری از اولین تصفیه خانه فاضلاب دامداری خراسان رضوی در زبرخان

رئیس حفاظت محیط زیست نیشابور گفت:همزمان با روز جهانی محیط زیست از اولین تصفیه خانه فاضلاب دامداری خراسان رضوی در واحددام داری “قدس” شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود نیشابور بهره برداری شد.
بهره برداری از اولین تصفیه خانه فاضلاب دامداری خراسان رضوی در زبرخانبه محمد مهدی نوربخش دراین مراسم که با حضور معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان و جمعی از مسئولان برگزار شد، بابیان این که این تصفیه خانه برای اولین باردرخراسان رضوی درواحدهای دام داری به بهره برداری می رسد گفت: این تصفیه خانه قادراست باظرفیت کل ۲هزارو۹۳۰مترمکعب وخروجی ۲۵۰مترمکعب درشبانه روزباکنترل خروجی “سی او دی ۱۴۵میلی گرم برلیتر”(بهترین نوع خروجی)فعالیت کند.
وی هزینه احداث این مجموعه را ۴ میلیارد ریال و از نوع سیستم هوادهی ازکف و سطح بیان کرد و افزود:با تصفیه آب این واحددام داری مقدار ۱۰هکتار جواز ابتدای کاشت تا زمان برداشت باسیستم آبیاری تحت فشارآبیاری می شود.
وی گفت: تصفیه خانه شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود با خروجی سی او دی ۱۴۵میلی گرم برلیتر(کمترازمقداراستاندارد)فعالیت می کند در حالی که استاندارد آن ۲۰۰میلی گرم برلیتراست.
نوربخش ادامه داد: استفاده مجدد از پساب تصفیه شده در کشاورزی و تامین علوفه برای بیش از ۲ هزار راس دام بزرگ یکی از نکات مهم در بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب این واحد بزرگ دامداری است و این واحد اولین واحد دامداری صنعتی در استان می باشد که به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز شده است .
رئیس حفاظت محیط زیست نیشابور همچنین گفت: توجه دامداری های صنعتی به موضوع حفظ محیط زیست و رعایت استاندارد های زیست محیطی نقطه عطفی در مباحث زیست محیطی شهرستان محسوب شود.
گفتنی است در سایر واحد های بزرگ دامداری در نیشابور موضوع احداث تصفیه خانه های فاضلاب در حال پیگیری و انجام است .

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4552
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.