بیش از 6 هزارتن مرغ منجمد در بورس کالا

بیش از ۶ هزارتن مرغ منجمد در بورس کالا و بازار برای کنترل قیمت ها عرضه شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: برای کنترل قیمت مرغ گرم، این شرکت بیش از ۶ هزار تن مرغ منجمد با قیمت ۵۱ هزار ریال به بورس کالا و بازار میوه و تره بار عرضه کرد.
«علیرضا ولی» با تاکید بر اینکه کشور از تولید مرغ گرم اشباع است و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم، افزود: برای کاهش قیمت مرغ گرم، امروز پنج هزار تن مرغ منجمد در بورس کالا و یک هزار تن مرغ منجمد به بازار و میادین میوه و تره بار عرضه شد.
وی اظهارداشت: البته دیروز نیز پنج هزار تن مرغ منجمد به بورس کالا عرضه شد که از این میزان یک هزار تن به فروش رسید؛ همچنین روز گذشته ۵۰۰ تن مرغ نیز در میادین میوه و تره بار عرضه شد.
وی، عامل اصلی گرانی مرغ گرم را در ماه اخیر گرم شدن هوا، کاهش جوجه ریزی، افزایش مصرف دانست و تصریح کرد: با توجه به افزایش دمای هوا در تابستان، جوجه ریزی در سالن ها کاهش یافته که همین امر در افزایش قیمت محصول نهایی تاثیرگذار است که البته با این مشکل هر ساله در فصل تابستان مواجه هستیم.
وی به حضور مستمر شرکت پشتیبانی امور دام در بازار اشاره کرد و افزود: در ۶ ماه گذشته تاکنون در همه میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای حضور داشته ایم و از ۱۰ روز گذشته حضور این شرکت پررنگ تر شده است.
ولی، به تاکید وزیر جهاد کشاورزی برای عرضه همه محصولات کشاورزی در بورس کالا برای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات موثر دولت دبیر و امید، کاهش قیمت محصولات و کوتاه کردن دست دلالان و واسطه گران است که با عرضه این محصولات در بورس، برخی از این مشکلات برطرف می شود.
وی افزود: سال گذشته به شکل آزمایشی ذرت و جو به طور محدود در بورس کالا عرضه شد اما امروز همه جو و ذرت تولیدی کشور در بورس کالا عرضه می شود و در حال فراهم کردن زمینه لازم برای عرضه سایر نهاده های تولید در این بخش هستیم.
وی اضافه کرد: اکنون همه جو، ذرت و مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی اموردام در بورس کالا عرضه می شود؛ وجود مشکل در روزهای نخست عرضه این محصولات طبیعی است زیرا ما نخستین تجربه عرضه نهاده های دامی محصولات کشاورزی در بورس کالا را داریم و امیدواریم با استفاده از تجربه ها در بورس کالا، این مشکلات برطرف شود.
وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام متولی تنظیم بازار است نه مسئول قیمت گذاری مرغ، گفت: این شرکت برای تنظیم بازار، اقدامات لازم را برای ورود به بازار و عرضه در بورس کالا انجام داده است.
ولی، با تاکید بر اینکه افزایش نرخ مرغ در بازار، ارتباطی به میزان عرضه شرکت پشتیبانی امور دام ندارد، افزود: نظارت های کافی در شبکه های خرده فروشی و توزیع مرغ انجام نمی شود و همین امر سبب شده مرغ، گرانتر از قیمت واقعی به دست مصرف کنندگان برسد.
به گفته وی، حضور مستمر و تشدید کنترل ها توسط دستگاه های نظارتی می تواند از ورود افراد سودجو و درست کردن بازار سیاه جلوگیری کند.

مرغ گرم با قیمت ۷۰ تا ۷۲ هزار ریال عرضه شود
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: قیمت کارشناسی تمام شده مرغ گرم با احتساب فراوری آن باید هر کیلوگرم حداکثر ۷۰ تا ۷۲ هزار ریال به بازار عرضه شود.
ولی اضافه کرد: عرضه مرغ گرم با قیمتی بیش از این نرخ تخلف است و انتظار می رود دستگاهای نظارتی همچون سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان وارد عمل شوند تا قیمت ها در بازار کاهش یابد.

قطعه بندی مرغ منجمد در دستور کار
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه قطع بندی مرغ منجمد در دستور کار قرار دارد، افزود: برای رفاه حال شهروندان و سهولت مصرف در نظر داریم مرغ منجمد قطعه بندی شده به بازار عرضه کنیم.
وی ادامه داد: اکنون شرکت پشتیبانی امور دام برای تنظیم بازار، بیش از ۴۰ هزار تن ذخایر استراتژیک مرغ منجمد دارد و نگرانی در این زمینه نداریم.
ولی گفت: مرغ منجمد از نظر کیفیت و بهداشت زیر نظر سازمان دامپزشکی و کارشناسان بهداشت با روش های علمی منجمد می شود و به مراتب کیفیت آن از مرغ گرم بالاتر است؛ بنابراین مصرف این محصول در کشور باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
وی اظهارداشت: شرکت پشتیبانی امور دام کشور آمادگی دارد مرغ منجمد مورد نیاز همه مراکز نظامی، دانشگاهی، هتل ها، رستوران ها، بیمارستان ها و مدارس را تامین کند.

منبع : ایرنا

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=5621
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.