گوسفند

بیماریهای گوسفند

 بیماریهای گوسفند

بیماریهای ویروسی

۱- تب دره دریفت(RIft.vally fever).

R.V.Fیک بیماری ویروسی در گوسفند،بز،گاو وانسان می باشد 

مشخصه بیماری: هپاتیت ومرگ ومیر بره های جوان وگوساله ها وسقط جنین در حیوانات بالغ می باشد.

و این بیماری مشابه انفولانزا در انسان بوده ودر افریقا از اهمیت خاصی بر خوردار میباشد.

انتقال بیماری:

از طریق حشرات گزنده وپشه ها.

تماس مستقیم با بافت های الوده

 

پیشگیری:

برای جلو گیری از الودگی استفاده از دستکش وعینک در انسانها

 

یافته های قبل از مرگ:

دوره کمون بیماری در حیوانات جوان ۱۲ تا ۴۸ ساعت عوارض بیماری   ..مرگ ومیر بالا در بره های جوان وگوساله ها تب.عدم اشتها،درد محوطه شکمی،افتادن بر روی زمین اطراف پوزه ضخیم ولایه لایه شده است.

حساسیت به نور.

ناهنجاریهای مادر زادی در مغز وعضله

سقط جنین میش ها وگاوها

ترشح بزاق  التهاب دهان

درد شکم

اسهال همراه باالتهاب خونریزی دهنده معده وروده

لنگی ،توقف تولید شیر.

نفخ نشخوارکنندگان:

معده

نشخوار کنندگان بطور معمول گاز تولید میکند وگاز تولید شده نتایج طبیعی مراحل تحمیری میباشد.وحیوان بطور معمول َآروغ میزند واین عمل باعث خارج شدن گاز از بدن میشود.حال در هرشرایطی که این گاز تولید شده ازبدن خارج نشود در قسمت ابتدائی معده(شکمبه ونگاری)جمع شده وباعث ایجاد نفخ میشود. نفخ در اثر خوردن مراتع سبز وجوان,دانه هاو غلات,وحبوبات و……ایجاد میشود.

عوامل ایجاد کننده نفخ:

توقف عمل اروغ مهمترین علت نفخ میباشد :در این مورد دو نظریه وجود دارد

۱-وجود علوفه خشن برای اروغ زدن ضرورت دارد، در حالیکه در در تغذیه از یونجه پر اب

 موادخشن که برای شروع اروغ کافی باشند وجود ندارد.

۲-علوفه لگومینوز مثل یونجه ،شبدر سفید وقرمز و….حاوی ساپونین است که موجب کفی شدن مواد هضمی میشود وبنابر این خروج گاز را از طریق اروغ غیر ممکن میسازد. نفخ بر اثر خوردن مراتع سبز و جوان،دانه ها،غلات،غذاهای یخ زده،حبوبات،یونجه خشک،غذاهای نرم وآسیاب شده،کنسانتره بالا درجیره غذایی،مراتع اوره پاشی شده،گونه های خاصی چون کلم ،نخود،لوبیا،شبدرسفید و قرمزو وجود رطوبت روی غذا برخی از عوامل ایجاد کننده نفخ می باشد

۲-یک سری از بیماری ها مثل کزاز وسل

۳-غذا خوردن با سرعت زیاد

۴-انسداد مری و کاردیا ،فتق دیافراگم و اختلال در عصب واگ

۵-در مواقعی که دام از غذای خشک استفاده می کند و وارد مراتع سرسبز و مرطوب می شودنفخ صورت می پذیرد اگر درمان نفخ سریع و به درستی صورت بپذیرد دام بهبود مییابد و در بسیاری از مواقع می توان توسط رژیم غذایی طبیعی از به وجود آوردن نفخ جلوگیری به عمل آورد.

علائم کلینیکی:

دامدار بایستی بتواند نشخوار سالم حیوان را تشخیص دهد . زمانی که دام نفخ دارد شایع ترین علایم نفع اتساع شکمیه است. واغلب درسمت چپ وپشت  دندها و در مراحل پیشرفته کل شکم را شامل می شود و اگر از گوشی استفاده کنیم صدای شبیه به طبل شنیده می شود حیوان ممکن است علائم درد مثل دندان قورچه را نشان بدهد افسردگی ، کشیدگی گردن ، تکرر ادرار و مدفوع نعره زدن ، عدم تمایل به خوردن غذا ،لیس زدن به شکم ،خیز کیسه بیضه ،خارج کردن زبان از دهان،گوشها افتاده ،ریزش چشم وبینی، یبوست …دیگر علائم نفخ میباشد. درد ناشی از اتساع شکمبه باعث میشود حیوان دست و پا بز ند بدن سفت شده و پا های عقبی خود را از هم باز می کند. و در حالات پیشرفته با توجه به اشکال در تنفس ،حیوان نفس نفس می زند مرتب جابه جا میشوند ، و شکمبه بزرگ شده وبررو ی دیا فراگم و قلب فشار می آورد . و احتمال مرگ در اثر اختلا لات قلبی نتفسی در دام  وجود دارد.

 علائم پس از کشتار:

پر خو نی گره های  لنفاوی سر و گردن پر خونی بخش فرقا نی دستگاه تنفس نرمی کلیه  ها پر خونی مخا ط گاها پار گی شکم و دیا فراگم لایه شا خی شکمبه بصورت ورقه های کنده میشود و نقاط زیر آن بصورت قابل تو جه پر خون به نظر میر سد.

انواع نفخ:

۱- نفخ کفی :

نفخی میباشد که توسط مواد غذائی ابدار بوجود می ایدمحیط رطوبتی ومواد غذائی ابدار مراتع سبز ولیگوم بالا میتواند باعث ایجاد حباب های گاز بیش از حد در شکمبه شوندجذب مواد خوراکی قابل هضم وتغییرات ناگهانی در جیره غذائی می تواند عامل نفخ کفی شود. این نوع نفخ به علت فشار شکمبه بر روی دستگاه تنفس وقلبی احتمال مرگ ومیر از این طریق را افزایش میدهد. این نوع نفخ خطرنا کتر از نوع نقخ  خشک می با شد. و بعلت فشار شکمبه بر روی دستگاه تنفسی وقلبی احتمال مرگ ومیر از این طریق را افزایش میدهد.

۲-نفخ خشک :

 یا گاز آز در شکمبه که بعلل زیر   میتواند  باشد.

۱– انسداد مری :

برخی مواقع که حیوان اجسام بزرگی را بخورد که باعث انسداد مری بشودو جلوگیری از خرو ج گاز تولید شده را سبب شود این حالت می تواند در اثر خوردن مواد ی چون پلاستیک توپ و….. خصوصا در بره های جوان اتفاق می افتد . علا ئم عمومی این نوع خفگی ،ترشح زیاد بزاق، بی قراربی ـ، نفس نفس زدن ونورم ناحیه گردن بیشتر به نظرمیرسد. جابه جای معده این یک عا مل  مشرک دربین میش های آبستن می باشد. در بره هائی که شروع به رشد میکنند و حضوصا در دو قلو  وسه قلو زائی ـ جنین فضای زیادی از معده  را اشغال میکند. ورحم به دستگاه گوارش فشار میاورد . وفضای دستگاه گوارش محدود می شود وگاز تولید شده. در این حالت یک عامل تهدیدکننده. نبوده ولی میتواندبا عث ایجا د نفخ خفیف شود و با تغییر رزیم غذای بهبود می یابد..

 جلو گیری از ایجاد نفخ

ـ  بهترین درمان در نفخ پیشگیری می باشد . درمواقعی که حیوان در معرض خطر باشد بیشتر بایستی دقت کنیم و مواظب باشیم وخودمان را آماده با علا ئم کلینکی کنیم

 موارد پیشگیری به شرح زیر میباشد. 

  ۱ـ اجتنباب از حرکت حیوان درمراتع سبز خصوصا  در اول صبح

۲ـ اجتناب از مراتع یخ زده. مگراینکه خورشید به مراتع تابیده باشد . 

۳ـ مواقعکه حیوان می خواهد به مراقع مرطوب برود . از قرار دارن آب دراختیار حیوان

  جلو گیری شود.  

۴ـ اگر  می خواهید گوسفندان و بزها را روی مراتع مرطوب بچرانید . ابتدا بایستی حیوان را بایدبا یونجه  خشک تعلیف و پس از یک تادو ساعت  به مراتع ببریم این عملیات را انجام داده تا حیوان به محیط جدید عادت کنند. ترتیبی صورت گیردتا حیوان گرسنه سریع غذا نخورند . وقتی رژیم غذای را تغییر میدهم ورزیم غذای دانه ای باشد . بایستی به آهستگی رزیم غذای را تغییر دهیم .در هر شرایط آب ونمک در دسترس حیوان باشد . 

درمان

۱-استفاده از تروکار 

۲- تحریک ترشحات بزاق با گذاشتن چوب در دهان گوسفند

۳- استفاده از جوش شیرین ۱۵۰تا ۲۰۰ میلی لیتر را در یک لیتر اب گرم حل کرده وبه دام میدهیم تا بخورد.

استفاده داروئی شامل :

۱-محلول خوراکی بلوترول ، پورگاتیو

۲-استفاده از ژورگاتیو          

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=2543
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.