کنترل تب برفکی

بیماری تب‌برفکی در کشور کنترل شد

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به واکسیناسیون حدود ۴۰ میلیون راس دام سبک و سنگین گفت: بیماری تب برفکی کنترل شده و شرایط بیماری عادی شده است.
مهدی خلج گفت: بیماری تب‌برفکی کنترل شده و این بیماری در هفته‌های اخیر به شرایط عادی برگشته است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه در حال اجرای پوشش تکمیلی واکسیناسیون فاز بهاره هستیم، گفت: از دی ماه ۹۴ تا ۲۰ اردیبهشت امسال ، حدود  ۳۶ میلیون راس گوسفند و حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار راس گاو واکسینه شده‌اند.
وی با بیان اینکه فاز کوتاه مدت بهاره واکسیناسیون تب‌برفکی از اواخر اردیبهشت آغاز شد، گفت: حدود ۱۲ میلیون راس نشخوارکنندگان کوچک و یک میلیون و ۱۰۰ هزار راس گاو زیر پوشش واکسیناسیون رفته است.
خلج گفت: واکسن تب برفکی که برای نشخوارکنندگان کوچک  (گوسفند و بز) استفاده می‌شود از تولید داخل است و هزینه واکسن و عمل واکسیناسیون توسط سازمان دامپزشکی پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: اما واکسن تب‌برفکی که برای گاو مورد استفاده قرار می‌گیرد از محل واردات تأمین شده و پول واکسن و هزینه واکسیناسیون را دامدار می‌پردازد.
وی افزود: البته در برخی استان‌ها، استانداری‌ها مبلغی را برای واکسیناسیون دام سنگین تخصیص داده‌اند ولی این موضوع فراگیر نیست.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4513
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.