گوسفند سالم

بیماری های ناشی از کمبود فسفر در گوسفند

بیماری های ناشی از کمبود فسفر در گوسفند

بعد از کلسیم فراوان ترین عنصر مغدنی موجود در بدن فسفر می باشد و ۸۵-۸۰درصد آن در ساختمان استخوان ها و دندان ها می باشد.کمبود فسفر بیش از سایر عناصر معدنی سبب ایجاد اختلالات تغذیه در حیوانات بویژه در مرتع می شود.بروز کمبود فسفر در گاو بیشتر ازگوسفند و بز است.زیرا گوسفند و بز به هنگام چرا بر حسب عادت خود قسمت های جوان و در حال رشد گیاه را که از نظر فسفر  غنی است مصزف می نمایند.فسفر نیز مانند کلسیم برای تشکیل استخوان ها لازم است و کمبود آن در حیوانات جوان و مسن به ترتیب سبب بیماری ریکتز و استئومالاسی می شود.

همچنین در دربیشتر موارد عارضه گنده خواری یا پیکا نتیجه کمبود فسفر می باشد. در این بیماری حیوان فاقد اشتها بوده و به جویدن چوب ،استخوان،پارچه و پلاستیک و سایر اجسام خارجی تمایل دارد.

اگر میزان فسفر خون کمتر از ۴ میلی گرم در ۱۰۰ سانتیمتر مکعب پلاسمای خون شود.نشانه های کمبود آن ظاهر می شود.برای جلوگیری از این امر علوفه مورد مصرف گوسفند در زمان آبستنی وشیردهی باید به ترتیب دارای ۰٫۲۴ و۰٫۲۹ درصد(بر اساس ۱۰۰ درصد ماده خشک) باشد.همچین بایدنسبت مناسب بین کلسیم و فسفرجیره مورد توجه قرار گیرد.اگر نسبت کلسیم به فسفر برای مدت زیادی کمتر از ۲ باشد سبب تشکیل سنگ در دستگاه ادرار می شود.سایر علائم کمبود فسفر عبارت از کاهش انرژی مفید بدن(به علت نقش فسفر در ساختمان ATP و متابولیسم انرژی )،کندی رشد،کاهش اشتها،افسردگی،ناتوانی ،کاهش میزان شیر و تولید نوزاد ضعیف و ظاهر ژولیده می باشد.

داانه های غلات و فرآورده های فرعی انها،برگ علوفه ها،پودر ماهی و شیر بهترین منابع فسفر هستند ولی مقدار آن در علوفه و انواع کاه بسیار کم است.برای استفاده از مکمل های فسفر (نظیر مونو و دی کلسیم فسفات)برای دام هایی که در مرتع چرا می کنند،می توان آنها  را با نمک مخلوط کرد و در اختیار دام ها قرار داد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=1795
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.