افزایش وزن شترمرغ

تأثیر جیره غذایی بر کیفیت تخم های ایجاد شده شترمرغ

تخم ها علاوه بر اکسیژن بایستی حاوی اجزای مهم تشکیل دهنده برای تولید جوجه های سالم باشند. کمبود پروتئین، هیدرات کربن و یا چربی در شترمرغ ماده تخم گذار، گرچه در اندازه و تعداد تخم های تولید شده اثر مستقیم می گذارد ولی در ترکیب مواد تشکیل دهنده آنها تاحد زیادی بی اثر است. ولی در صورت کمبود ویتامین ها و مینرالها در شترمرغ ماده مولد، تخمهای گذاشته شذه فاقد مواد غذایی لازم برای رشد جنین است و سرانجام باعث مرگ آنها می شود. خوشبختانه در زمینه مسائل مربوط به کمبودهای مواد غذایی و تولید جوجه های ضعیف و ناتوان سایر ماکیان، تحقیقات دامنه داری صورت گرفته که نتایج حاصل از ان مستقیما درباره شترمرغ ها نیز کاربرد دارد.

تجربه نشان داده است که مصرف زیاد غلات در غذای شترمرغ تاثیر نامطلوب در تخمهای تولید شده داشته و جوجه های تولید شده از این تخمها با مشکلات عدیده ای روبرو بوده اند.

بررسی های آزمایشگاهی نشان می دهد که جوجه های حاصل از تخم شترمرغهایی که با کمبود مگنز در جیره غذایی تغذیه شده اند، دارای اسکلتهای کج و معوج بوده و با اضافه نمودن این ماده معدنی به رژیم غذایی پرنده مولد مشکل برطرف شده است. رژیم غذایی و مواد تشکیل دهنده غذای روزانه پرندگان مولد اثر مستقیمی روی کیفیت پوسته تخم شترمرغ نیز دارد که به نوبه خود عامل قابل توجهی در تولید جوجه هایی با کیفیت بالاست. برای تولید تخمهایی با پوست مناسب ، بایستی غذای پرندگان را با اضافه نمودن مقادیر لازم کلسیم، فسفر و ویتامین D متعادل نمود. احتمال می رود که بعضی از مزارع کوچک به علت استفاده پرندگان از سنگهای اهکی و گچی، مقدار اضافی کلسیم وارد بدن آنها گردد و در نتیجه تعادل بین کلسیم و فسفر به هم بخورد که اثر منفی در کلیت و تعداد تخم ها دارد.

ثابت شده است که مقادیر اضافی کلریدها، نمکهای مس و نمکهای سایر مینرالها برای کلیه ماکیان مضر است. ازاین بررسی، شاید بتوان نتیجه گرفت که مقدار اضافی نمکهای فوق برای شترمرغها نیز عواقب ناخوشایندی را در بردارد.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=4421
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.