مرغ

تاثیر نداشتن شیوع بیماری آنفولانزا بروی قیمت مرغ

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی، گفت: تمام مرغ‌های کشتار شده با نظارت کامل به بازار عرضه می‌شود و مصرف‌کنندگان برای خرید مرغ و تخم‌مرغ باتوجه به شیوع بیماری آنفولانزا نگران نباشند.

در همین راستا مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص شیوع این بیماری و سلامت گوشت مرغ و تخم‌مرغ‌های موجود در بازار گفت: مردم با اطمینان خاطر از مراکز معتبر می‌توانند گوشت مرغ و تخم‌مرغ را تهیه کنند.
یوسف خانی افزود: درصورتی که مورد مشکوکی از این بیماری در بین مرغ‌ها و تخم‌مرغ‌ها مشاهده شود به طور کلی معدوم شده و تمام خسارت به مرغ‌داران به طور کامل پرداخت می‌شود و در این بین تولیدکنندگان ضرر نمی‌کنند.

سازمان جهانی بهداشت حیوانات به نقل از گزارش منتشر شده از سوی وزارت جهادکشاورزی ایران، خبر از انتشار ویروس آنفولانزای پرندگان از نوع اچ ۵ ان ۸ در چند مرغداری تهران داد.
این درحالی است که براساس خبر منتشر شده در سایت اینترنتی سازمان جهانی بهداشت حیوانات، شیوع این ویروس باعث تلف شدن حدود ۵۶۰۰ پرنده از کل ۲۸۳ هزار و ۵۰۰ پرنده موجود در مرغداری‌های تهران شده است.
همچنین براساس گزارش وزارت جهاد کشاورزی ایران، بررسی‌های انجام شده پس از شیوع این ویروس برای یافتن منبع این آلودگی در جریان است تا علت گسترش و شیوع این ویروس کشف شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به بی تاثیر بودن شیوع بیماری آنفولانزا بروی قیمت مرغ خاطرنشان کرد: قیمت مرغ با توجه به افزایش تقاضا از شب گذشته ۲۰۰ تومان افزایش داشته و هر کیلو از آن با قیمت ۷ هزار و ۱۰۰ تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

 

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=11162
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.