پرورش بوقلمون

تاریخچه پرورش بوقلمون

نخستین بار بوقلمون در مکزیک توسط جهان گردان اروپایی مشاهده شد و آن را با خود به اروپا بردند پس از آن تا سال ۱۵۰۰ میلادی در ایتالیا فرانسه و انگلستان بوقلمون پرورش داده می شد.

با کشف آمریکا مهاجران به خوبی با این پرنده و مزه آن آشنایی داشتند لذا به سرعت پرورش و مصرف بوقلمون در آمریکا گسترش یافت به طوری که هم اکنون ایالات متحده و اتحادیه از اروپا به ترتیب اولین و دومین تولید کننده و نیز مصرف کننده گوشت بوقلمون در دنیا می باشند. در ایران نیز تا پیش از دوره صفویه بوقلمون یافت نمی شد اولین بار ارامنه ای که برای تجارت از ایران به اروپا رفتند بوقلمون اهلی را به ایران آوردند و آن را به شاه عباس تقدیم کردند چون شاه خیلی خوشش آمد دستور داد تا تخم بوقلمون را در خانه های ارامنه ای تقسیم کنند زیرا آنها بهتر از جوجه هامراقبت می کردند در عوض می بایست سالی یک عدد بوقلمون را به شاه تقدیم می کردند. ارامنه چون دیدند قبول پرورش بوقلمون ماند پرورش خروس اخته (که بیشتر به پرورش و تکثیر آن پرداخته بودند) برای آنها مالیات جدیدی خواهد داشت لذا در پرورش آن مسامحه کردند و بدین ترتیب مقدار زیادی از آنها تلف شدند. پیشرفت علوم ژنتیک ، تغذیه و مدیریت و تأثیر آنها بر پرورش بوقلمون سبب شد تا پرورش بوقلمون از حالت سنتی خارج شده جدیدی از بوقلمون های صنعتی بوجود آید که گوشت آن حاوی پروتئین زیاد و چربی و کلسترول کمی می باشد.
بوقلمون را می توان در کره ماه نیز صرف کرد وقتی که آرمسترانگ و آلدرین دو فضانورد آمریکایی بر روی کره ماه پا گذارند اولین غذائی که در انجا خوردند گوشت سوخاری بوقلمون بود.

 

منبع : وبسایت بازار دام و طیور ایران

questionبحث و تبادل نظر درباره این مطلب

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=9884
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.