X علت ایجادتخم مرغ در داخل تخم مرغ دیگر

تخم مرغ در داخل تخم مرغ یا تخم مرغ ها هیولا Jaintegg

گاهی اوقات تخم مرغ در داخل تخم مرغ دیگر دیده می شود علت آن را اینطور توجیه می کنند که ممکن است تخم مرغ کاملی که نزدیک به دفع است در اثر ترسیدن مرغ یا حرکات دیگر دوباره به طرف شیپور برگردد در این صورت پس از آرامش، تخم مرغ دوباره در مجرا شروع به حرکت می نماید ومجددأ آلبومین و غشاءها و پوسته به دور آن تشکیل می شود و تولید تخم مرغ بزرگی می کند که تخم مرغ کامل اولیه در داخل آن قرار گرفته است.
اگر حرکات ضد دودی خیلی شدید باشد حتی ممکن است تخم مرغ از دهانه شیپور بگذرد و به داخل حفره بطنی بیفتد در این صورت وجود تخم مرغ در داخل حفره بطنی سبب می شود که مرغ مانند پنگوئن pengun راه رود اغلب این امر سبب مرگ حتمی حیوان می شود.
تخم مرغ داخل تخم مرغ ممکن است به صورت مختلف باشد گاهی تخم مرغ کامل در داخل تخم مرغ بدون زرده ای قرار می گیرد یا ممکن است تخم مرغ کاملی در داخل تخم مرغ کامل دیگر قرار گیرد در این صورت اندازه تخم مرغ بسیار بزرگ می شود و مرغ نمی تواند به آسانی آن را دفع کند و سبب پاره شدن کلوآک و مرگ پرنده می شود. در قسمت پرورش طیور مؤسسه تحقیقاتی دامپروری امین آباد در بین سیصدهزار تخم مرغ فقط یک نمونه از تخم مرغ داخل تخم مرغ دیده شد که سبب مرگ مرغ گردید.

آسیاب چکشی و تیغه ای
دستگاه یونجه خرد کن
http://bazaredam.ir/?p=6385
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.